شناسهٔ خبر: 112274 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی:

امکان شناسایی واحدهایی که مصوبات نرخ اجاره بها را رعایت نمی کنند

ببینید | برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار مسکن وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه امکان ثبت شکایات در خصوص مبلغ افزایش اجاره‌بها بر اساس مصوبات اعلام شده، در سامانه 124 فراهم شده است از امکان شناسایی واحدهایی که مصوبات را رعایت نمی کنند خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نشست هماهنگی با ارگان ها و اصناف و مشاوران املاک برای پیگیری اجرایی شدن بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا در خصوص بازار اجاره بها، گفت: با توجه به شرایط حاضر در بازار اجاره مسکن در کشور نشست پیگری اجرای مصوبات برگزار شده و ادامه خواهد داشت.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در صدد هستیم تا با این دستورالعمل‌ها و قوانینی که در حال حاضر از بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا و مصوبه هیات وزیران و ستاد تنظیم بازار کشور دریافت و ابلاغ شده  است ، بتوانیم بازار مسکن را کنترل کنیم.
عضو کابینه دولت سیزدهم در خصوص چگونگی اجرایی شدن بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا در نشست‌هایی که با شهرداری تهران و همچنین اصناف و دیگر دست اندرکاران تشکیل شده، گفت: بسته سیاستی مصوب و ابلاغ شده و همه موظف هستند مصوبه را اجرا کنند. این مصوبه دقیقا افزایش حداکثری سقف اجاره بها را تعیین کرده که این حداکثر سقف تسهیلات در تهران و سایر کلانشهرها ۲۵ درصد و در سایر شهرها ۲۰ درصد است.

تشکر از موجران همراه

قاسمی تصریح کرد: انصافا از تمامی موجران کشور که همکاری کردند و همکاری می‌کنند کمال تشکر را داریم.
وزیر راه و شهرسازی اقدامات برخی از اتحادیه مشاوران املاک را در رعایت مصوبه سران قوا مناسب ارزیابی کرد و گفت: ازمشاوران املاک درخواست می کنیم با نصب اطلاعیه  مربوط به بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا در دفاتر مشاوران املاک، اعلام کنند که بر اساس آن قرارداد تنظیم  می کنند تا بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا به شکلی مناسب اجرایی و عملیاتی شود.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه امکان ثبت شکایات در خصوص مبلغ افزایش اجاره‌بها بر اساس مصوبات اعلام شده، در سامانه 124 فراهم شده است، یادآور شد: تعزیرات حکومتی موضوع این شکایات را پیگیری خواهد کرد و امکان شناسایی واحدهایی که مصوبات سقف افزایش نرخ اجاره بها را رعایت نمی کنند در سامانه های وزارت راه و شهرسازی فراهم شده است.
وی گفت: برای تنظیم بازار مسکن و اجاره‌بها، وزارت راه و شهرسازی برای بازرسی های برنامه ریزی شده و یا سرزده در سراسر کشور با همکاری دستگاه های نظارتی استفاده خواهد کرد.