شناسهٔ خبر: 112361 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور استاندار هرمزگان انجام گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی تولید یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در هرمزگان/شروع ثبت نام مجدد طرح نهضت ملی مسکن در استان هرمزگان

کلنگ زنی طرح نهضت ملی هرمزگان 2 مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: عملیات اجرایی یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی با حضور استاندار و مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان در شهر بندرعباس آغاز شد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (هرمزگان) ، عباس کمالی در حاشیه این مراسم ابراز داشت: سهم استان هرمزگان از طرح ملی نهضت مسکن ۴۹ هزارو ۹۵۰ واحد در نظر گرفته شده است که با احداث این واحدها هم از افزایش قیمت مسکن جلوگیری خواهد شد و هم قیمت تمام شده مسکن را کاهش خواهد داد.

وی در خصوص آخرین وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان هرمزگان گفت: بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ واحد به مرحله اجرا رسیده که به زودی چندین پروژه دیگر به این رقم افزوده می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان با اشاره به اینکه واحدهای نهضت ملی مسکن با حداقل قیمت ساخته می شود اضافه کرد: میزان آورده اولیه برای ساکنان شهر بندرعباس ۴۰ میلیون تومان و مبلغ وام این طرح نیز ۳۵۰ میلیون تومان است.

کمالی ادامه داد: قیمت واحدهای این طرح براساس نرخ تمام شده خواهد بود که طبیعتا قیمت مصالح ساختمانی و دستمزد می‌تواند در نرخ تمام شده تاثیر بگذارد، به همین دلیل پرداخت به‌موقع آورده از سوی متقاضیان در تحویل به‌موقع و مصون ماندن طرح از تورم‌های آتی تاثیرگذار است.

وی درخصوص ثبت‌نام مجدد طرح نهضت ملی مسکن و جزئیات آن اعلام‌کرد: با بررسی‌های انجام شده در بندرعباس و ۳۵ شهر استان، از امروز چهارشنبه پانزدهم تیرماه سامانه بازگشایی خواهد شد و متقاضیان می توانند در سامانه این طرح به نشانی  saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه طرح های توسعه ای در استان در هر شرایطی متوقف نخواهد شد افزود: خوشبختانه بر اساس ارزیابی عملکرد و شاخص های انجام شده طرح نهضت ملی مسکن در میان استان های سراسر کشور رتبه دوم و سوم را کسب کرده ایم و جایگاه مان در استان مناسب است اما اگر بخواهم انتقادی به این طرح داشته باشم این است که در شهر بندرعباس باید هرچه سریعتر زمین تامین شود و در تلاش هستیم با رفع موانع و مشکلات و آغاز چند عملیات اجرایی دیگر در هفته های پیش رو روند اجرای پروژه نهضت ملی مسکن در مرکز استان را نیز بهبود ببخشیم.