شناسهٔ خبر: 112368 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در نشست مشترک هیات مدیره سازمان ملی زمین با کانون انبوه‌سازان کشور مطرح شد؛

همفکری دولت با بخش خصوصی برای مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن

محمدمهدی بلوردی نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن و اعضای هیات مدیره و رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با هدف همفکری در خصوص اجرای قراردادهای دوجانبه مشارکت با بخش خصوصی برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد مهدی بلوردی عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به برگزاری نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن و اعضای هیات مدیره و رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور در راستای شنیدن نظرات بخش خصوصی و نمایندگان انبوه سازان، گفت: در این جلسه نمایندگان بخش خصوصی به بیان مشکلات خود از قبیل چارچوب قراردادها، بیمه تامین اجتماعی، مالیات ارزش افزوده، بیمه تمام خطر و هزینه‌های سربار که در نهایت منجر به تحمیل هزینه به متقاضیان می شود، پرداختند.

وی ادامه داد: مقرر شد در جلسات کارشناسی موضوعاتی که با حوزه فعالیت سازمان ملی زمین و مسکن مرتبط است، بررسی شده و پیشنهاداتی برای اخذ تصمیم ارائه شود.

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن درخصوص اینکه فضای حاکم بر این نشست بسیار مثبت بود اضافه کرد: امیدواریم با همکاری نزدیک بتوانیم به فهم مشترکی در اجرای قرارداد با بخش خصوصی برسیم.

بلوردی با بیان اینکه استفاده از تجربیات ما در همکاری با بخش خصوصی در مسکن مهر می‌تواند در ساخت پروژه های مسکن ملی به ما کمک کند، افزود: از تمامی پتانسیل موجود در کشور برای ساخت مسکن ملی استفاده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، این عضو هیات مدیره سازمان ملی در پایان گفت: به زودی نشست‌های کارشناسی با حضور علیرضا صادقیان‌فر، نماینده ویژه مدیرعامل و مجری طرح نهضت ملی مسکن و نمایندگان بخش خصوصی برای همفکری و همکاری در ساخت مسکن آغاز خواهد شد.