شناسهٔ خبر: 112622 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد؛

آمادگی کامل راه های استان کرمانشاه برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی

روکش آسفالت - کرمانشاه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: خدمات الزم در حوزه راهداری برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی (ع) انجام شده و از این جهت آمادگی کامل داریم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(کرمانشاه)  فریبرز کرمی اظهار کرد: اربعین و فعالیت های مرتبط با آن در دو حوزه زیرساخت و مدیریت آن پیگیری می شود، در حوزه زیرساخت ها با توجه به عضویت در این کمیته وظیفه ما تخصصی است.

وی افزود: به این ترتیب راه ها را از ورودی به استان با ۱۵ اکیپ لکه گیری، روکش آسفالت می کنیم و در بحث ایمنی  موضوع ایمنی و ارتباط خدمات راه هایمان را تا انتهای حوزه به سمت اسلام آباد غرب و مرز خسروی، قصر شیرین انجام می دهیم که در حال حاضر اکیپ های فعال مشغول انجام این خدمات هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه به خدماتی در حوزه شانه سازی ها، ایمنی تردد راه و جدا کننده های بتنی، خاطر نشان ساخت: به جهت ایمنی و منظرآرایی راه ها خط کشی هایی انجام شده است و در مجموع  ایمنی راه، نصب تابلوها، پرتگاه ها، شانه سازی ها، شیب شیروانی ها و سایر فعالیت های  تخصصی حوزه راه انجام شده است تا زائران سفر ایمن تر و آسان تری را به کربلای معلی داشته باشند.

وی گفت: در پایانه مرزی خسروی اقداماتی همچون نصب سایبان در نقطه صفر، رسیدگی به سیستم های سرمایشی، موضوعات خدماتی، نصب آبسردکن ها، سرویس بهداشتی و نمازخانه ها را انجام داده ایم.

کرمی در ادامه یادآور شد: در بحث حمل و نقل و نهایتا جا به جایی با ناوگان حمل و نقل عمومی، پیگیر جلسات کمیته حمل و نقل سوخت با عضویت دستگاه های همکار هستیم و با انجمن ها، صنوف مرتبط و هماهنگی های داخلی برای استان معین (ایلام) و استان کرمانشاه که مقصد برای مرز خسروی است، انجام شده است.

وی با اشاره به عضویت در سایر کمیته های ستاد اربعین اضافه کرد: علاوه بر اینکه مسئولیت کمیته حمل و نقل و سوخت را بر عهده داریم در سایر کمیته های ستاد اربعین عضو هستیم و خوشبختانه کارها به خوبی در حال انجام است و آماده پذیرایی زوار اربعین حسینی هستیم.

کرمی با تاکید بر اینکه استان کرمانشاه در کشور بی نظیر است، گفت: استان کرمانشاه از لحاظ راه ها، ایمنی و ساختاری که در استان کرمانشاه برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی آماده شده، در کشور بی نظیر است.

انتهای پیام/