شناسهٔ خبر: 112894 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر پایانه مرزی تمرچین : 

 رشد نزدیک به چهار برابری تردد مسافر از پایانه مرزی تمرچین در سه ماهه نخست سال جاری

پایانه مرزی تمرچین  مدیر پایانه مرزی تمرچین از رشد نزدیک به چهار برابری تردد مسافر از پایانه مرزی تمرچین طی سه ماهه نخست سال جاری درمقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل خبر داد. 

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از آذربایجان غربی، ایرج آزادی مدیر پایانه مرزی تمرچین گفت:  در سه ماهه اول سال جاری بالغ بر ۱۳۶ هزار مسافر از طریق این پایانه مرزی تردد داشتند که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ حکایت از رشد چشمگیر چهار برابری دارد.

 وی افزود: دلیل افزایش تردد مسافرین از طریق این پایانه مرزی بهبود شرایط کرونا و افزایش واکسیناسیون و نیز کاهش محدودیت ها بوده بطوریکه در همین مدت ۳۲۱۹ اتوبوس نیز از طریق این پایانه مرزی تردد نموده در حالیکه در مدت زمان مشابه سال گذشته این مقدار به دلیل محدودیت های ناشی از بیماری کرونا صفر بوده است.

آزادی ادامه داد: در سه ماهه اول  سال جاری مجموعا ۴۰۰۵ کامیون از پایانه مرزی تمرچین تردد کردند که شامل ۱۱۴۶ کامیون حامل کالاهای وارداتی و ۲۸۵۹ کامیون حامل کالاهای صادراتی بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش بالغ بر ده برابری در تعداد کامیون های ورودی و افزایش نزدیک به ۱۰۰ درصدی در تعداد کامیون های خروجی را شاهد بوده ایم.