شناسهٔ خبر: 113091 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی مراسمی با حضور مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران:

خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان ادارات تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان البرز تجلیل شدند

تقدیر از فرزندان شهدا و جانبازان مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان ادارات زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان البرز به میزبانی اداره‌کل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)، مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان ادارات زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان البرز صبح امروز، چهارشنبه، ۲۹ تیرماه با حضور مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران، مدیران کل ادارات تابعه وزارت راه و شهرسازی در استان البرز، فرزندان شهیدان، جانبازان و ایثارگران و کارکنان این مجموعه  ها در سالن همایش  اداره‌کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان البرز برگزار شد.

حمید مردانیان، مشاور عالی وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران در این مراسم، با بیان اینکه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نور چشم جامعه هستند، گفت: در مراسم‌های مختلف ایثارگران و جانبازان را از یاد نبریم و از حضور و برکت آنها استفاده کنیم.

وی افزود: اگر امروز با خاطری آسوده در زندگی می‌کنیم و امنیت داریم به برکت جانفشانی عزیزانی است که روزی هرچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و از جان و مال و ناموس این کشور دفاع کردند.

این مسئول تصریح کرد: امروز وظیفه همه ماست که قدردان زحمات آنها باشیم و برای خدمت‌رسانی به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران پیشقدم باشیم و ارزش‌های آنها را که همان ارزش‌های دینی و اسلامی است در جامعه ترویج دهیم.

در ادامه علی زندی‌فر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز نیز اظهارکرد: مسئولیت و وظیفه خطیری است که برعهده ما گذاشته شده است. ما باید پاسخگوی جانفشانی و ایثارگری کسانی باشیم که روزی برای حفظ و حراست از این مرزوبوم راهی جبهه‌های جنگ شدند.

وی افزود: جایگاه مدیریت و میزی که امروز در اختیار ما قرار دارد مسئولیت ما را دوچندان می‌کند که از این ایثار و از خودگذشتگی‌ها بیشتر حفظ و حراست کنیم و وظیفه خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم. خداوند فرصت خدمت‌رسانی به مردم را به ما عطا کرده و ما باید قدردان این نعمت باشیم و طوری عمل کنیم که روز قیامت مدیون خون شهدا نشویم.

زندی‌فر همچنین به موضوع امنیت کشور اشاره کرد و گفت: امنیت امروز کشور درحالی در این مرزو بوم حکمفرماست که بسیاری از کشورها درگیر جنگ هستند. این امنیت حاصل خون شهدا و ازخودگذشتگی جانبازان و ایثارگران است.

در ادامه حجت‌الاسلام عبدالله پورمظاهری، دبیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی استان البرز نیز گفت: شهدا، جانبازان و ایثارگران از سرمایه‌های اصلی ایران اسلامی هستند که عزت، امنیت و اقتدار امروز کشور مدیون رشادت‌ و از خودگذشتگی آنان است.

وی افزود: در کنار ایثار شهدا، مجاهدت، صبر و استقامت خانواده سرافراز شهدا و ایثارگران کشور است که فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگاه داشته و تکریم آنان، باعث تعمیق این روحیه در کشور می‌شود.

این مسئول بیان کرد: جامعه ایثارگران به ویژه والدین معظم شهدا حق بسیاری بر گردن جامعه و مسئولان دارند و همه باید تلاش کنیم تا رضایتمندی این خانواده‌ها جلب شود و تکریم خانواده معظم شهدا و جانبازان وظیفه هر فردی است تا دین خود را نسبت به خون شهدا ادا کند.

در ادامه مراسم عباس نوری‌مقدم، از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، ضمن بیان خاطراتی از رشادت‌های رزمندگان اسلام در جبهه‌های های جنک، اظهارکرد: امروز فرصتی در اختیار ما قرار گرفت که در خدمت ایثارگران و جانبازان باشیم که این اقبال نصیب هرکسی نمی‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت تکریم خون شهدا و قدردانی از ایثارگران و جانبازان جامعه گفت: چه خون‌هایی که برای حفظ و حراست از این نظام و کشور ریخته شده است. همه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم.

این جانباز دوران هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: ما باید روح ایثارگری را در جامعه حفظ کنیم و فراموش نکنیم که آنها ولی نعمتان انقلاب هستند. نباید کاری کنیم که در ادارات به این قشر بی‌مهری شود. مجموعه راهداری و راه و شهرسازی هم به عنوان جزئی از مجموعه ادارات خدمت‌رسان باید این موضوع را مد نظر قرار دهد و زمینه‌ساز تکریم این قشر باشد.

در پایان مراسم از ۱۹ نفر از فرزندان جانباز و ایثارگر زیرمجموعه ادارات وزارت راه و شهرسازی قدردانی شد.