شناسهٔ خبر: 113711 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در چهار ماهه سال جاری صورت پذیرفت:

جایگزینی ۱۱ کیلومتر نیوجرسی جای گاردریل در جاده‌های مازندران

مازندران رئیس اداره ایمنی و حریم راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از ادامه عملیات جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل در جاده‌های این استان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران،  محسن یمینی عنوان کرد: تاکنون عملیات جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل در برخی از محورهای استان انجام و در ادامه نیز محورهای آمل _ محمودآباد ،آمل _ بابل، قائمشهر _جویبار، ساری_قائمشهر ، کمربندی نکا و مناطق پرتگاهی محور هراز  به طول ۹ کیلومتر اجرایی شد.

وی ارتقاء امنیت جاده ها را مهم ترین دلیل جایگزین کردن نیوجرسی دانست و تاکید کرد : با توجه به تردد سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر در جاده های مازندران و بالا بودن میزان تصادفات ، یکی از راه های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است.

رئیس اداره ایمنی و حریم راه  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران تصریح کرد : عملیات خط کشی، نصب تابلو و علائم ، آشکار سازی نقاط پر تصادف ، جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و همچنین احداث روشنایی نقطه‌ای از دیگر برنامه‌های اجرایی این اداره بوده که با جدیت در دست اجراست.