شناسهٔ خبر: 113733 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی خبر داد:

همفکری با ارتش برای مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن

دکتر حمزه لو  نشست مشترک نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور اراضی ارتش و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با نمایندگان ارتش جمهوری اسلامی در خصوص اجرای قراردادهای دوجانبه مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی گفت: در نشست مشترک نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور اراضی ارتش و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با نمایندگان ارتش جمهوری اسلامی در خصوص اجرای قراردادهای دوجانبه مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن، علاوه بر ارائه پیشنهادها برای اصلاح چارچوب قراردادها در خصوص کاهش هزینه‌های ساخت بحث و تبادل نظر شد. همچنین مقرر شد استفاده از تجربیات مشترک در ساخت پروژه‌های مسکن ملی و بازدیدهای کارشناسی از اراضی مستعد ساخت مسکن کارکنان واجد شرایط عملیاتی شود. 

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه مشکلی از بابت تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان وجود ندارد، ادامه داد: عملیات اجرایی بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی از طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی شروع شده است.

حمزه‌لو ادامه داد: طرح نهضت ملی مسکن زمینه خانه‌دار شدن اقشار مختلف جامعه را فراهم می‌کند. 

گفتنی است پیش از این، سردار هابیل درویش، مدیرعامل بنیاد تعاون ناجا با مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی دیدار کردند و  برنامه‌ریزی شده که اراضی مورد نیاز ساخت مسکن برای ۲ هزار از کارکنان واجد شرایط نیروی انتظامی تأمین ‌شود که این اقدام جهت اجرای تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی با وزارت دفاع برای خانه‌دار شدن نیروهای نظامی و انتظامی عملیاتی شده است.