شناسهٔ خبر: 113752 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهدای و حمل و نقل جاده ای جنوب استان خبر داد:

خسارت ۱۲۰ میلیارد تومانی سیلاب به راه‌های جنوب کرمان

خسارت سیلاب جنوب کرمان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان گفت : در پی بارش باران های اخیر و جاری شدن سیلاب ها به ۴۰ کیلومتر راه اصلی ،۳۵ کیلومتر راه فرعی و ۲۷۰ کیلومتر راه روستایی خسارت وارد شد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(راهداری جنوب کرمان)مجتبی محمودی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان با اشاره به جاری شدن سیلاب در جنوب کرمان در طول روز های اخیر گفت : در این سیلاب به ۴۰ کیلومتر راه اصلی ،۳۵ کیلومتر راه فرعی و ۲۷۰ کیلومتر راه روستایی خسارت وارد شد .

وی بیان کرد: در این سیلاب ۴۰ دستگاه آبنما در محورهای ارتباطی جنوب کرمان دچار خسارت شد .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان با بیان اینکه اکنون تمامی محورهای اصلی جنوب کرمان باز و تردد در آن‌ها جریان دارد گفت: با توجه به حجم بارش‌ها در مناطق کوهستانی و دشت از امروز کار تیغ زنی و مرمت اولیه راه‌های روستایی در جنوب کرمان آغاز شده است.

مجتبی محمودی تامین به موقع اعتبارات برای ساخت بهسازی راه ها و ابنیه خسارت دیده در مناطق سیل زده را ضروری دانست و گفت: اقدامات اولیه برای ایجاد عبور و مرور ایمن خودوها در مناطق سیل زده انجام شده است و کار ایمن سازی محلهای پر خطر توسط عوامل اداره ایمنی و حریم از دیروز در دستور کار جدی این تیم‌ها قرار دارد .