شناسهٔ خبر: 113814 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

از ابتدای سال صورت گرفت؛

اجرای ۱۵۰ کیلومتر شیار لرزاننده برای ایمن سازی راه‌های خراسان جنوبی

شیار لرزاننده خراسان جنوبی.jpg رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از اجرای ۱۵۰ کیلومتر شیار لرزاننده برای ایمن سازی راه‌های خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خراسان جنوبی، سجاد احمدی، رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت:ایمن سازی محورهای استان با اجرای شیار لرزاننده و خط کشی راههای مواصلاتی از جمله اقداماتی است که در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی افزود: این اداره کل در همین راستا از ابتدای امسال تا کنون مقدار ۱۵۰ کیلومتر شیار طولی و عرضی به ارزش ۵ میلیارد ریال ایجاد کرده که این موضوع نقش قابل توجهی را در کاهش تصادفات در محورها و مقاطع پرتصادف دارد.

احمدی ادامه داد: رامبل استریپ عرضی در محل تقاطع‌ها، پیچ های تند و محورهایی از استان که سابقه واژگونی خودرو دارند و همچنین رامبل طولی در راه‌های دوخطه‌ای که سابقه تصادف به دلیل سبقت‌های غیرمجاز دارند، اجرا می‌شود.

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی یادآور شد: نوارهای رامبل با ایجاد شیارهای استاندارد بر روی آسفالت به رانندگان هنگام تغییر خطوط خود به‌وسیله ایجاد لرزش در خودرو و تولید صدا هشدار می‌دهند.

احمدی خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات صورت گرفته به افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای در استان کمک قابل توجهی خواهد کرد.