شناسهٔ خبر: 114125 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی:

ورود موج‌ بارشی به نوار شمالی کشور/وزش بادهای شدید در نوار شرقی کشور/دریای خزر تا اواسط هفته مواج است

بارش باران کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد خبر داد و گفت: درمنطقه زابل وزش بادهای شدید را خواهیم داشت که منجر به خیزش گرد و خاک در این مناطق خواهد شد.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور طی امروز و روزهای آتی را اعلام کرد و گفت: در۲۴ ساعته آینده در ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی و برخی نقاط مازندران بارش باران ،گاهی رعدو برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزد: فردا در اکثر نقاط کشور جوی آرام را خواهیم داشت و در ارتفاعات البرز مرکزی احتمال رخداد رگبار پراکنده وجود دارد.

گودرزی بیان کرد: از روز شنبه با ورود موج‌های ضعیفی در نوار شمالی کشور در این مناطق شاهد بارندگی خواهیم بود و  در روزشنبه در برخی مناطق شمال غرب ، سواحل شمالی، خراسان شمالی ، دامنه های جنوبی البرز در قم ، مرکزی و ارتفاعات  و دامنه های زاگرس مرکزی در غرب و جنوب غرب در استان‌های همدان، شرق لرستان، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری، غرب کهگیلویه و بویراحمد رگبار باران در برخی از مناطق رعد و برق و وزش باد شدیدو گاهی خیزش گرد و خاک را خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: روز یکشنبه علاوه بر اردبیل در گیلان، مازندران،گلستان و خراسان‌شمالی بارش‌ها به نسبت شدیدتر خواهد بود و تقریبا تا روز دوشنبه بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

وی افرد: در دو روز آینده علاوه بر بارش‌ها در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش بادهای شدید را خواهیم داشت که منجر به خیزش گرد و خاک در این مناطق خواهد شد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی کشور از شنبه تا سه شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

گودرزی گفت: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود و در برخی ساعات وزش باد را خواهیم داشت.

وی گفت: بیشینه دمای تهران امروز به ۳۹ درجه بالای صفر خواهد رسید و فردا وزش باد شدید در تهران پیش بینی می شود.