شناسهٔ خبر: 114534 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:

۹۵ درصد پل‌های البرز شناسنامه‌دار شدند

شناسنامه دار شدن پل های البرز معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از تهیه شناسنامه فنی برای پل‌های استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح تاکنون ۹۵ درصد پل‌ها شناسنامه‌دار شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)، حمید پرورشی، از تهیه شناسنامه فنی برای پل‌های استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح  روند مدیریت یکپارچه و بهسازی پل‌ها به صورت سیستماتیک و منظم‌تر انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح تاکنون ۹۵ درصد پل‌های استان شناسنامه‌دار شده‌اند، گفت: به‌روزرسانی آمار پل‌ها، شناسایی آسیب‌های متداول سازه‌ای، مطالعه و برنامه‌ریزی در راستای پیشگیری و اصلاح آسیب‌ها، اولویت‌بندی پل‌ها برای برنامه‌ریزی جهت تامین و تخصیص اعتبارات و... از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح است.

این مسئول با بیان اینکه با اجرای این طرح فهرستی از مختصات مکانی، اطلاعات ساختاری(آسیب‌ها و علل)، تعیین شاخص خرابی سازه‌ای و رتبه‌بندی پل‌های جاده‌ای تهیه می‌شود، افزود: این اطلاعات هرسال به روزرسانی می‌شود.

پرورشی با توضیح اینکه برای اجرای این طرح از دوربین‌های تصویربرداری، موقعیت‌یاب(جی، پی، اس) و فاصله‌سنج لیزری استفاده می‌شود، گفت: اطلاعات به دست آمده پس از بررسی نهایی در سامانه (BMS )وارد می‌شوند تا روند شناسنامه‌دار شدن پل‌ها طی شود.

 لازم به ذکر است؛  در طول راه‌های استان البرز ۱۴۵۹ دستگاه پل وجود دارد که از این تعداد ۶۸ دستگاه آن با دهانه بالای ۱۰ متر هستند.