شناسهٔ خبر: 114535 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان: 

کشف و اعمال قانون ۱۷۷۰ فقره تخلف اضافه تناژ در محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از کشف و اعمال قانون ۱۷۷۰ فقره تخلف اضافه تناژ در محورهای مواصلاتی استان طی چهار ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، پیمان آرامون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد و آسیب به رویه جاده ها ، طرح شناسایی و برخورد با متخلفین اضافه تناژ از ابتدای سال جاری با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا به منظور جلوگیری از اینگونه تخلفات و برخورد با تخلف ها در این بخش، تیم هایی متشکل از کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و مامورین پلیس راه با استقرار در مراکز پاسگاه های پلیس راه و نقاط مختلف محورهای مواصلاتی استان در قالب گروه های سیار و با استفاده از سامانه باسکول سیار ، متخلفان را شناسایی و به کمیسیون رسیدگی به تخلفات ( کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ ) و سایر مراجع قانونی رسیدگی به این گونه تخلفات معرفی می کنند.

آرامون اظهار داشت : طی چهارماهه نخست سال جاری ۱۷۷۰ فقره تخلف اضافه تناژ کشف و اعمال قانون شده که طبق آمار این تخلفات توسط ۹۱۱ کامیون ، ۳۸۱ تریلی ، ۴۶۳ کامیونت و ۱۵ کمرشکن صورت گرفته است.

وی گفت : طی این مدت بیشترین اضافه تناژ بار در پاسگاه‌های ماکو - خوی و پیرانشهر - نقده به ثبت رسیده و همچنین طبق بررسی های بعمل آمده بیشترین تخلف حمل بار اضافه در جاده ها متعلق به وسائل نقلیه حامل مواد معدنی بوده است.

آرامون تاکید کرد: با توجه به خسارت های ناشی از تردد بارهای معدنی در محورهای ارتباطی ، اختصاص سهم یک درصدی درآمد معادن استان مطابق بند ۵ ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه و بر اساس ماده ۱۴ قانون معادن کشور ضروری بوده و برای تعمیر ، نگهداری و ترمیم راه ها باید به طور کامل اجرا شود.