شناسهٔ خبر: 114729 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای قائمشهر خبرداد:

عملیات بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی قراخیل شهرستان قائمشهر

مازندران رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قائمشهر از عملیات بهسازی و روکش آسفالت راه های روستایی قراخیل این قائمشهر به طول 1و نیم کیلومتر با اعتبار بالغ15 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران ،مصطفی امیری اظهار داشت: راه روستایی به عنوان قسمتی از توسعه روستایی، یکی از فعالیت‌ها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای را تشکیل می‌دهد که شامل حفظ و نگهداری راه‌های روستایی اعم از ترمیم و لکه‌گیری آسفالت، خط‌کشی راه‌های آسفالته، نصب علائم، شانه سازی و پاکسازی حریم راه‌های روستایی و ... است.

وی ادامه داد: عملیات زیرسازی و روکش آسفالت راه روستایی ریکنده و کرچنگ به طول یک کیلومتر در این شهرستان بزودی اجرایی می شود.

امیری در ادامه به اقدامات ایمن سازی این اداره در سطح محورهای تحت پوشش خود اشاره و تصریح نمود : اقدامات ایمن سازی از قیبل تامین روشنایی و رفع خاموشی ، پاکسازی و زیبا سازی حریم راه ها ، شانه سازی ،رنگ آمیزی پایه های تابلو و نرده های پل ، آشکار سازی نقاط پر تصادف ، نصب انواع علائم اخطاری قوس ، مسیرنما و خطر نما ، تعمیر و بازسازی و نصب گاردریل ، ساماندهی و افزایش اثر بخشی علایم در طول محورها تنها بخشی از اقدامات ایمن سازی این اداره  است.