شناسهٔ خبر: 114816 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با هدف تأمین نیازهای ضروری مادران و کودکان در سفر انجام گرفت؛

ساخت اتاق‌های مادر و کودک در مجمتع‌های خدماتی بین راهی البرز

اتاق های مادر و کودک در مجتمع های خدماتی بین راهی مسئول مجتمع‌های خدماتی، رفاهی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: درحال حاضر از ۱۱ مجتمع خدماتی فعال در این استان پنج مجتمع به اتاق مادر و کودک تجهیز شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)، مریم یوسف‌زاده، از ساخت اتاق‌های مادر و کودک در مجتمع های خدماتی- رفاهی بین راهی استان خبر داد و گفت: درحال حاضر از مجموع ۱۱ مجتمع خدماتی، پنج مجتمع به اتاق مادر و کودک تجهیز شده‌اند.

وی افزود: هدف از ایجاد اتاق مادر و کودک تأمین نیازهای ضروری مادران و کودکان در سفر و ارتقای خدمت‌رسانی به مسافرانی است که در مسیر خود برای استراحت و بهره‌مندی از خدمات، مجتمع‌های خدماتی بین راهی را انتخاب می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه این اتاق‌ها با در نظر گرفتن امکاناتی نظیر فضای شست‌وشو و تعویض پوشک، فضای استراحت و شیردهی و فضای بازی کودکان ساخته می‌شود، گفت: مساحت در نظرگرفته شده برای اتاق‌های مادر و کودک حداقل ۱۲ متر است.

یوسف‌زاده با اشاره به اینکه تجهیز مجتمع‌های خدماتی با رعایت استانداردهای تعیین شده الزامی و ابلاغ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به زودی سایر مجتمع‌های خدماتی- رفاهی بین راهی البرز به اتاق مادر و کودک تجهیز می‌شوند تا مسیر خدمت‌رسانی به مسافران و کاربران جاده‌ای هموارتر شود.