شناسهٔ خبر: 114846 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:

اهتمام راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به ارتقای سرانه آموزشی

دکتر حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اهتمام این مجموعه به تکمیل پروژه‌های آموزشی در قالب بازآفرینی شهری در محلات کم برخوردار گفت: مکلف به پیشبرد برنامه شنبه‌های محرومیت‌زدایی همراه با سیاست‌های تدوینی وزارت راه و شهرسازی در تکمیل پروژه‌های آموزشی و توسعه خدمات روبنایی از جمله احداث مدرسه در محلات هدف بازآفرینی شهری هستیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، سید محسن حمزه‌لو در جریان بازدید از پروژه آموزشی احداث مدرسه ۱۲ کلاسه جلوچاپان ارومیه تصریح کرد: این مدرسه از پیشرفت اجرایی ۹۸ درصدی برخوردار است و با تأمین اعتبارات لازم برای سال تحصیلی پیشرو به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: با توجه به دستور مقام عالی استان مبنی بر اتمام هرچه سریعتر این پروژه برای بهبود شاخص سرانه آموزشی منطقه کم‌برخوردار جلوچاپان،  اهتمام جدی در این رابطه صورت گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اعتبار شهر ارومیه از پروژه های بازآفرینی را ۲۰ میلیارد تومان دانست و گفت: این پروژه‌ها در بخش‌های گوناگون آموزشی، درمانی و خدماتی است که توسط راه و شهرسازی اجرا و تحویل دستگاه بهره‌بردار می شود.

حمزه‌لو با اشاره به نقش پروژه‌های بازآفرینی در بهبود شاخص‌های زندگی در محلات و سکونتگاه‌های مورد هدف گفت: با افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های هدف‌گذاری شده شاخص‌های سلامت و آموزش در این مناطق ارتقا خواهد یافت.

گفتنی است مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد استانداری آذربایجان‌غربی نیز در این بازدید حضور داشت.