شناسهٔ خبر: 115540 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

روند افزایش تدریجی دما تا پایان هفته/خیزش گردوخاک و رگبار و رعدوبرق در استان‌های جنوبی/ تهران گرم‌تر می‌شود

گرد و خاک کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام روند تدریجی افزایش دما تا پایان هفته در کشور از خیزش گردوخاک و وقوع رگبار و رعدوبرق در برخی استان‌های جنوبی خبر داد.

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی وضعیت جوی کشور را برای امروز هفتم شهریور و روزهای آتی اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای چند روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف همراه با روند افزایش تدریجی دما پیش‌بینی شده است. برای امشب و فرداشب نیز در ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شرق هرمزگان، جنوب ایلام و برخی نقاط خوزستان نیز رشد ابرهای همرفتی همراه با وزش باد، خیزش گردوخاک و گاهی رگبار و رعدو برق مورد انتظار است.

گودرزی برای امشب نیز در ارتفاعات البرز مرکزی، بارش‌های پراکنده و خفیف همراه با وزش باد پیش‌بینی کرد.  

وی توضیح داد: تا چند روز آینده برای خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، یزد، کرمان، ایلام و خوزستان وزش بادهای شدید و خیزش گردوخاک رخ‌ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا چهارشنبه بخش‌های شرقی دریای عمان مواج و متلاطم است. تهران نیز آسمانی صاف دارد که در برخی از ساعت‌ها وزش ملایم باد مورد انتظار است. 32 درجه سانتیگراد بیشینه دمای امروز مهرآباد است.

به گفته وی، تهران در روزهای آینده گرم می‌شود.