شناسهٔ خبر: 115976 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد؛

آغاز ساخت یکهزار واحد مسکونی نهضت ملی تحت مسئولیت بنیاد در آذربایجان شرقی

اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آغاز ساخت یکهزار واحد مسکونی نهضت ملی تحت مسئولیت بنیاد در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور به منظور شروع عملیات اجرای نهضت ملی مسکن به شهرستان بناب سفر کرد. اکبر نیکزاد در حاشیه کلنگ‌زنی نهضت ملی مسکن در بناب گفت: حوزه‌های مختلف فعالیتی بنیاد مسکن، عمران روستایی، مسکن شهری عملکرد بنیاد مسکن استان مورد بررسی قرار گرفت که برای حل برخی مشکلات برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: طرح نهضت ملی مسکن با یکهزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان آذربایجان شرقی شروع شده و در حال انجام است و طراحی یکهزار واحد مسکونی دیگر تا یک آینده به اتمام خواهد رسید که پس از اخذ پروانه، عملیات اجرایی آن نیز شروع خواهد شد.

نیکزاد ادامه داد: در ادامه سفر به استان آذربایجان شرقی به شهرستان بناب هم جهت بررسی مشکلات آمدیم، از روند اجرای طرح هادی روستاها بازدید شد که به خوبی در حال انجام است.

وی  از زیرسازی آسفالت در روستاهای بناب ابراز امیدواری کرد و گفت: با همکاری بنیاد مسکن و دهیاری روستاها، عملیات زیرسازی آسفالت اکثر روستاها انجام شده که آماده آسفالت ریزی میباشند و طی برنامه ریزی‌هایی که انجام گرفت قرار شد پس از اتمام کامل زیر سازی‌ها بلافاصله عملیات آسفالت ریزی شروع شود.

نیکزاد در ادامه از اجرای دیوار ساحلی در چند روستا شهرستان بناب خبر داد و گفت: برخی مناطق در روستاها در زمان بارندگی شدید در معرض خطر سیل بودند که در این راستا نیز هماهنگی‌های لازم نیز صورت گرفت تا عملیات اجرای دیوار ساحلی نیز شروع شود.

به گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وی در پایان به شروع عملیات اجرای نهضت ملی مسکن در شهرستان بناب اشاره کرد و افزود: پروژه ۴۸ واحدی نهضت ملی مسکن در بناب کلنگ زنی شد و از امروز رسما عملیات اجرایی این پروژه شروع شد و آسفالت ریزی ۲٠ روستای شهرستان بناب به صورت نمادین در روستای قره چپق از محل اعتبارات قیر رایگان با حجم ۱۰۹ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۶۳ میلیارد ریال افتتاح شد.