شناسهٔ خبر: 116177 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد:

خرید بلیت پروازهای اربعین خارج از سایت رسمی شرکت های هواپیمایی مورد تایید نیست

حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت : تهیه بلیت پروازهای اربعین خارج از سایت رسمی شرکت های هواپیمایی مورد تایید نیست و مسافران در هنگام خروج از کشور با مشکل مواجه خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: تهیه بلیت پروازهای اربعین خارج از سایت رسمی شرکت های هواپیمایی مورد تایید نیست و مسافران در هنگام خروج از کشور با مشکل مواجه خواهند شد.

خوشخو گفت: شنیده ها حاکی از آن است بلیت هایی که به صورت گروهی از ایرلاین خریداری شده با سوء استفاده به صورت تکی به مردم فروخته می شود بنابراین به مردم اعلام می  کنیم که فقط از طریق سایت های رسمی نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.

وی تاکید کرد: صحت بلیت هایی که خارج از سایت یا دفاتر فروش شرکت های هواپیمایی خریداری شده باشد مورد تایید نیست و خریداران این بلیت ها موقع خروج از کشور با مشکل مواجه شده و از سوار شدن به پرواز ممانعت خواهد شد.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اظهارکرد: طبق آخرین آمارهای دریافتی، تاکنون بیش از ۵۰ هزار بلیت رفت و برگشت صادر شده که عمدتا در مسیر رفت بوده و بیشتر بلیت های دریافتی از طریق سایت های فروش شرکت هواپیمایی خریداری شده است .

خوشخو با بیان اینکه تاکنون مجوز هزار پرواز صادر شده است، گفت: هر چقدر به روز اربعین نزدیک می شویم تعداد پروازها افزایش خواهد یافت به طوری که در روزهای نزدیک اربعین به روزانه ۷۰ پرواز نیز خواهد رسید.

به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، برای ایجاد تسهیلات و رفع مشکلات پروازها، فردا تیمی به همراه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به عراق سفر خواهند کرد.

وی تاکید کرد: چنانچه تست پی سی آر مسافران با مشکل مواجه باشد در عراق مسافران ملزم به تکرار تست می شوند.

همچنین یادآور می شود؛ سایت چارتر ۷۲۴ و پرواز ۲۴ دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری نبوده و در صورت خرید بلیت توسط متقاضیان هیچ مسئولیتی متوجه این سازمان نخواهد بود.