شناسهٔ خبر: 116238 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان خبر داد:‌

اختصاص 90 درصد از ظرفیت ناوگان مسافربری استان اصفهان برای اعزام زایرین اربعین حسینی

اعزام زائران اربعین حسینی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: حدود   ۹۰ درصد ظ‌رفیت ناوگان مسافربری استان برای اعزام زائران به مرز های مهران، شلمچه و چذابه اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(اصفهان)، فرزاد دادخواه گفت: در حال حاضر روزانه بالغ بر۲۸۰ دستگاه اتوبوس در سطح استان سرویس‌ دهی به زائران اربعین را انجام می دهند.

وی با اشاره به حجم زیاد زائران اصفهانی که قصد سفر به کربلای معلی و زیارت عتبات عالیات را  دارند، افزود: با برنامه‌ ریزی‌ها ی صورت گرفته علاوه بر  ظرفیت ناوگان مذکور ، هماهنگی های لازم برای اعزام زائران با استفاده از ناوگان سایر بخش‌ها و صنایع بزرگ استان  نیز انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ ای استان اصفهان با بیان اینکه ۵۰ درصد فروش بلیت‌ها به‌ صورت اینترنتی و ۵۰ درصد به‌ صورت حضوری در پایانه‌ های مسافری سطح استان انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر بیشترین تقاضا جهت تهیه بلیت  برای سفر به عراق و تهیه در پایانه کاوه اصفهان  و همچنین در شهرستان‌های کاشان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و شهرضا و  ... است.

وی با تاکید بر اینکه با همکاری مسئولان استانی پیگیر ورود ناوگان بیشتری برای اعزام زائران برای سفر به عتبات هستیم، گفت: به مالکین اتوبوس‌ها اعلام کرده‌ایم که سوار کردن مسافران به‌صورت دربستی ممنوع است و زائران باید صرفاً از طریق خرید اینترنتی و یا از  شرکت‌های مسافربری در پایانه‌ها درخواست بلیت داشته باشند.

دادخواه با اشاره به حجم بالای درخواست زائران برای تهیه بلیت در برخی ساعات روز، گفت: با توجه به اینکه پیش‌فروش بلیت برای اعزام به مرز مهران و چذابه و شلمچه مجاز است، این افراد می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت‌های مسافربری بلیت روز موردنظر و یا یکی از روزهایی که ظرفیت خالی است را، تهیه کنند.

وی با بیان اینکه فروش بلیت برای سایر نقاط کشور به‌صورت روز فروش و در قالب ۱۰ درصد ناوگان انجام می‌شود، از شهروندان خواست تا از سفرهای غیر ضروری به سایر شهرها به‌ غیر از مرز مهران، شلمچه و چذابه خودداری و زمان سفر خود را تغییر دهند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان اصفهان، از مردم و زائران اربعین خواست تا از خرید بلیت بیش از نرخ مصوب خودداری کنند و در صورت مشاهده  این تخلفات را گزارش دهند.