شناسهٔ خبر: 116997 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری ایلام؛

۲ میلیون و ۷۶۲ هزار زائر اربعین از مرز مهران عبور کردند

مهندس چشمه خاور مدیرکل ایلام مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام گفت: ۲ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۵۱۱ زائر اربعین اتباع ایرانی و خارجی طبق آخرین آمار ثبت شده، از اول تا ۲۶ شهریور ماه از مرز مهران تردد کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی(ایلام)؛ سیدزاهدین چشمه خاور  اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و ۲۶۵ هزار و ۸۷۹ نفر به کشور ورود و یک میلیون و ۴۹۶ هزار و ۶۳۲ نفر نیز خروج یافته اند.

وی افزود: زائران ایرانی ورودی مرز مهران یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۱۵۲ نفر و خروجی ها از این مرز نیز یک میلیون و ۴۵۷ هزار و ۸۵۴ نفر بوده اند.

چشمه خاور اضافه کرد: همچنین در این مدت ۵۶ هزار و ۷۲۷ نفر اتباع خارجی از طریق مرز مهران تردد کرده اند که از این تعداد ۱۷ هزار ۷۲۷ نفر به کشور ورود و ۳۹ هزار و ۴۸ نفر نیز از مرز مهران خارج شده اند.

وی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۷۲ هزار و ۸۶۸ نفر از مرز زمینی مهران تردد کرده اند که از این تعداد ۱۶۸ هزار و ۹۸۴ نفر ورود و ۲ هزار و ۱۲۲ نفر نیز خارج شده اند..

چشمه خاور عنوان کرد: همچنین دوربین های نظارتی راهداری در بازه زمانی ۷ شهریور تا ۲۶ شهریور(اول تا بیستم صفر)بیش از  ۵ میلیون و ۲۹۲ هزار تردد خودرو در محورهای مواصلاتی این استان ثبت کرده اند

وی خاطرنشان کرد: این‌ میزان تردد وسایل نقلیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴۳درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بیان کرد: بیشترین میزان تردد در این مدت محور ایلام-سرابله و ایلام - مهران است.