شناسهٔ خبر: 117071 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره نگهداری راه های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اعلام کرد:

طرح درزگیری با قیر پلیمری، درسطح راه‌های استان قم عملیاتی شد

خبر رئیس اداره نگهداری راه‌های برون‌شهری استان قم گفت: با اعتباری افزون بر ۵۸ میلیارد ریال طرح درزگیری محورهای جاده‌ای استان قم به طول ۳۰۰ هزار متر، عملیاتی شد

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه وشهرسازی از استان قم، رئیس اداره نگهداری راه‌های این اداره کل از اجرای طرح درزگیری با قیری پلیمری درسطح راه‌های برون‌شهری استان قم خبرداد.
محمد معارف وند درتوضیحی تکمیلی درخصوص این خبر اعلام کرد:  این طرح که به منظور صیانت از راه‌ها و افزایش عمر آسفالت مورد استفاده قرار می‌گیرد،  درسطح راه‌هایی قابلیت اجرایی دارد که ترکهای آن از عمق و عرض کم برخودار باشند.

وی افزود: دراین طرح ابتدا با اجرای عملیات بادگیری و تراش با کاتر ، ضمن پاکسازی درزها، نسبت به ایجاد عمق مناسب به منظور تزریق قیر پلیمری گرم در محل ترکها، اقدام می شود.

معارف وند افزود: پس از تزریق قیر پلیمری درمحل ترکها که به صورت گرم اجرا میشود نسبت به پاشش پودر سنگ برروی سطوح اجراییی اقدام می شود.

وی درخصوص مشخصات فنی این طرح که عملیات اجرایی آن از مرداد ماه سالجاری آغاز شده، اظهار داشت: پس از مطالعات صورت گرفته و بررسی های میدانی وشناسایی محورهایی که دارای ترکهایی با مشخصات فنی یاد شده بوده اند و همچنین  با توجه به اولویت بندی های ملحوظ نسبت به اجرای طرح درزگیری با قیر پلیمری درسطح این محورها اقدامات فنی آغاز شد.

رئیس اداره نگهداری راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم میزان اعتبار تخصیصی این پروژه را افزون بر ۵۸ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: تمامی هزینه های این طرح از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای تامین شده است.

محمد معارف وند درادامه به طول اجرایی این پروژه در سطح راه‌های استان اشاره و عنوان کرد: درقالب این طرح حفاظتی سطوح آسفالتی راه‌های برون‌شهری استان قم، بیش از ۳۰۰ هزار متر طول عملیات درزگیری با قیر پلیمری به اجرا گذاشته می شود.

وی بازه زمانی تکمیل طرح را شش ماهه اعلام و ابراز امیدواری کرد: با توجه به ضرورت تسریع دراجرا و همت جمعی تمامی عزیزان ذی مدخل در این پروژه، ان شالله شاهد اجرای کامل آن تا پایان دی ماه امسال باشیم.

معارف وند درخاتمه تاکید کرد: نظر به اینکه طرح های عمران جاده‌ای با اعمال محدویت‌های ترافیکی همراه است، از تمامی کاربران گرامی درخواست میشود ضمن رعایت جامع مقررات، همکاری و تعامل لازم با مجریان پروژه را داشته باشند.