شناسهٔ خبر: 117276 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان اعلام کرد:

بازگشت بیش از ۱۵ هزار زائر از مرز مهران به استان البرز

بازگشت زائران مدیرکل راهداری البرز با اشاره به آخرین وضعیت بازگشت زائران به استان گفت: از ۲۱ تا ۲۹ شهریورماه، ۱۵ هزار و ۲۸ زائر توسط ۵۷۸ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی از مرز مهران به استان بازگشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)، علی زندی‌فر، مدیر این اداره‌کل اظهارکرد: از ابتدای شهریورماه خدمات‌رسانی به زائران اربعین از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی استان آغاز و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جابه‌جایی زائران تا مرز مهران به بهترین شکل ممکن انجام شد.

وی با اشاره به اینکه برای بازگشت زائران نیز اقدامات لازم انجام شده و همه برنامه‌ها طبق روال پیش رفته است، گفت: از ۲۱ تا ۲۹ شهریورماه، ۱۵ هزار و ۲۸ زائر توسط ۵۷۸ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی از مرز مهران  به استان بازگشته‌اند.

وی در ادامه ضمن تشریح اقدامات به‌عمل آمده برای تسهیل سفرهای اربعین گفت: امسال استقبال مردم برای استفاده از ظرفیت ناوگان حمل و نقل مسافری برای سفر اربعین بسیار خوب بود.

این مسئول با اشاره به مجموعه اقدامات صورت گرفته در خصوص تسهیل راهپیمایی اربعین، اظهارکرد: ایمن‌سازی راه ها در قالب طرح ویژه اربعین یکی از مهم‌ترین اقداماتی بوده که از ابتدای مرداد ماه سال جاری شروع شد و با اجرای آن مسیرهای عبوری زائرین اربعین با اولویت ویژه ایمن سازی شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز تصریح کرد: جلسات متعددی نیز با مدیران مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی سطح استان برگزار شد تا نسبت به نظافت مجتمع‌ها و ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به زائران توجه ویژه داشته باشند و طی آن، نظارت و بازدیدهایی از سوی کارگروه استانی و نیروهای شهرستان‌ها نیز صورت گرفت تا در صورت مشاهده کاستی‌ها اقدام لازم نسبت به رفع مشکلات صورت پذیرد.

وی بیان کرد: همچنین به منظور جابه‌جایی مسافران به سمت مرز، میز خدمت از اوایل شهریور در پایانه مسافربری شهید کلانتری کرج با حضور مستمر معاون حمل و نقل و رئیس و کارشناسان اداره مسافر جهت ارائه خدمت بهتر به مردم برپا شد.

زندی‌فر با اشاره به اینکه یک میز خدمت نیز در پایانه مرزی برکت به منظور راهنمایی زائرین جهت بازگشت به سمت استان البرز دایر شد، گفت: راهداری این استان تمام توان خود را برای خدمت رسانی به زائران اربعین به کار گرفت تا همچون سال‌های گذشته این حرکت بزرگ معنوی به بهترین شکل ممکن برگزار شود.