شناسهٔ خبر: 117453 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در دیدار بامدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان مطرح شد:

بررسی مطالعات احداث لجستیک منطقه آزاد ارس در آذربایجان شرقی

مطالعات لجستیک راهداری آذربایجان شرقی مطالعات احداث مرکز لجستیک ارس در دیدار مدیر عامل منطقه آزاد ارس و مدیر کل راهداری آذربایجان شرقی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از آذربایجان شرقی  اروجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در دیدار با مدیر عامل آزاد ارس از استقبال از اجرای ماده ۶۵ احکام دائمی، از آمادگی این اداره‌کل برای مشارکت در طرح‌های منطقه خبر داد. ‌

وی گفت : راهکارهای تعریض و اصلاح مسیرهای مواصلاتی، افزایش ایمنی جاده خداآفرین به جلفا، ترمیم وضعیت ظاهری پایانه‌ها و مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین مسیر، اختصاص قیر برای پروژه جاده مرند-جلفا، آغاز مراحل تحقق عملیاتی مرکز لجستیک ارس و مطالعات مشاوره‌ای نصب تابلوها و علایم جدید در مسیر فرودگاه تبریز تا ارس و مطالعات طرح جامع پایانه‌های نوردوز و خداآفرین از جمله مواردی بود که مورد بحث و گفت‌وگو واقع شد.

در این دیدار مجید کیانی مدیرعامل آزاد ارس نیز  یکی از علت اصلی بروز مشکلات متعدد در منطقه آزاد ارس در سال‌های گذشته را عدم اجرای ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه توسعه خواند و تصریح کرد: هدف از پیگیری اجرای این قانون باتوجه به ابلاغ ریاست‌جمهوری محترم افزایش هماهنگی‌ها در منطقه است و در حوزه‌ی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز واگذاری اجرائیات به بخش تخصصی توام با نظارت و حمایت از پیشبرد امورات است.

کیانی درپایان  افزود: سازمان منطقه آزاد ارس مسئول هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مستقر در منطقه است و قرار نیست به‌واسطه وجود این سازمان سایر دستگاه بودجه شهرستان‌های داخل محدوده را کسر و یا در سایر شهرها هزینه کنند.