شناسهٔ خبر: 117498 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان:

تعریض محور آق قلا- بندرترکمن در حال اجراست

راهداری گلستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: محور آق قلا-بندرترکمن بطول ۳۴ کیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان های آق قلا و بندرترکمن قرار دارد که از اواخر سال ۱۳۹۹ تعریض این محور در دستور کار ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی استان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(گلستان)، عادل مصدقی گفت: تعهدات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تعریض باند جنوبی با عرض مفید ۴/۵ متر و تعریض ابنیه فنی بطول ۱۷ کیلومتر است که از  مبداء آق قلا شروع می شود و در حال حاضر تا کیلومتر ۹ محور، عملیات خاکبرداری و زیرسازی آن تا مرحله ساب بیس(زیراساس) و خرید مصالح توونان بصورت امانی و با استفاده از ماشین آلات ملکی و استیجاری اداره کل در حال اجراست.
به گفته وی، در حال حاضر ۷ کیلومتر آن ساب بیس انجام شده و بیس و آسفالت ۴ کیلومتر از این ۷ کیلومتر نیز توسط پیمانکار بومی اجرا شده و بقیه نیز در حال اجراست.
مصدقی افزود: همچنین عملیات تعریض ۱۱ فقره ابنیه فنی شامل ۱۰ پل به دهانه تا سه متر و یک آبرو لوله ای اجرا شده است.
وی، اعتبار ابلاغ شده برای اجرای این پروژه را تاکنون بیش از ۱۸۵ میلیارد ریال بیان کرد و افزود: ۵۵۰ میلیارد ریال نیز مجوز مناقصه اعطا شده که در سنوات آتی پرداخت خواهد شد.
مصدقی یادآورشد: مابقی تعهد اداره کل نیز بطول ۸ کیلومتر عقد قرارداد با پیمانکار انجام شده و در حال تجهیز کارگاه و اجرای عملیات موضوع پیمان است.