شناسهٔ خبر: 118477 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

شورای مسکن استان همدان برگزار شد

اختصاص ۳۰۰ هکتار زمین برای احداث مسکن در همدان

شورای مسکن همدان استاندار همدان در بیستمین جلسه شورای تامین مسکن استان از اختصاص۳۰۰ هکتار زمین برای احداث مسکن در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (همدان )، علیرضا قاسمی فرزاد اظهار کرد: با توافق‌های به عمل آمده ۳۰۰ هکتار زمین در همدان برای اجرای طرح نهضت اقدام ملی اختصاص می‌یابد که در مرحله نخست پس از نهایی شدن زمین‌ها ۱۵ هزار واحد مسکونی در همدان تعیین تکلیف می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در شهر ملایر چندین نقطه برای طرح نهضت ملی پیش بینی شده که در حال نهایی شدن است، گفت: در برخی از شهرها به دلیل وضعیت جغرافیایی مشکل کمبود زمین وجود دارد که از ظرفیت شهرداری ها و دیگر دستگاه‌ها جهت رفع این مشکل استفاده خواهد شد.  

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۷ هزار متقاضی ثبت نام و واریز وجه انجام داده اند، اظهار کرد: از این تعداد برای ۴ هزار نفر زمین جانمایی شده است و ۳ هزار نفر باقی مانده نیز ظرف دو هفته آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

استاندارهمدان تصریح کرد: هدف ما این است که قطعات زمین را به خود متقاضیان واگذار نمائیم تا ساخت و ساز توسط خود آنها انجام شود.

قاسمی فرزاد در پایان درخصوص صدور پروانه ها برای ساخت مساکن ملی بیان کرد: در این جلسه رقم مشخص و ثابتی برای صدور پروانه ها در نظر گرفته شده است که بتواند تا حد امکان هزینه ساخت را برای متقاضیان کاهش دهد.