شناسهٔ خبر: 118598 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن خبر داد:

بیش از ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری طرح نهضت ملی بنیاد مسکن وارد مرحله ساخت شد

حمید رضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اعلام معرفی اراضی احداث ۲۶۱ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن به بنیاد گفت: بیش از ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری طرح نهضت ملی تحت مسئولیت بنیاد وارد مرحله ساخت و ساز شد.

حمیدرضا سهرابی مدیرکل مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی روند ساخت و ساز طرح نهضت ملی مسکن تحت مسئولیت را توضیح داد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تاکنون بیش از ۹۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد وارد مرحله ساخت و عملیاتی شده است. همچنین اراضی ساخت بیش از ۲۶۱ هزار واحد نیز به بنیاد مسکن معرفی شده است که برخی دارای کاربری مسکونی است و برخی نیز در مرحله الحاق به محدوده را دارد.

سهرابی روند پیشرفت فیزیکی پروژه‌های وارد مرحله ساخت را متفاوت عنوان کرد و از بهره‌برداری ۳ هزار واحد مسکونی شهری تا پایان سال خبر داد.

وی افزود: هر کدام از پروژه‌های آغاز شده طبق قرارداد منعقد شده طی زمانبندی توافقی تکمیل می‌شود که ابتدا و انتهای آن مشخص شده است. در عین حال چنانچه بنا به هر  دلیلی در زمانبندی تحویل واحدها تاخیر ایجاد شود، دلایل تاخیر معین می‌شود و چنانچه با برنامه‌های جبرانی مشکل حل نشد برنامه اصلاحی مشکلات احتمالی را حل خواهد کرد.