شناسهٔ خبر: 119289 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری استان عنوان کرد :

رشد بالغ بر ۲۳ درصدی جابجایی  مسافر توسط ناوگان عمومی آذربایجان غربی

حمل و نقل مسافر آذربایجان غربی  سرپرست اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از رشد بالغ بر ۲۳ درصدی جابجایی مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای طی ۷ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، شمس الدین صدیق نیا سرپرست اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : ۲۹۵۷ دستگاه ناوگان مسافری شامل ۵۵۵ دستگاه اتوبوس ، ۱۰۱۹ دستگاه مینی بوس و ۱۳۸۳ دستگاه سواری کار جابجایی مسافرین را تا پایان مهر ماه سال جاری بر عهده داشتند.

وی افزود: سهم ناوگان اتوبوسی استان از کل ناوگان فعال کشور ۳.۷۳ درصد ، ناوگان مینی بوس ۳.۵۹ درصد و سواری ۴.۳۶ درصد است و عمر متوسط این ناوگان نیز به ترتیب ۱۲.۵۲ سال برای ناوگان اتوبوسی ، ۲۸.۶۹ سال برای ناوگان مینی بوس و ۱۲.۴۱ سال برای ناوگان سواری محاسبه شده که با توجه به سن بالای ناوگان مخصوصا ناوگان مینی بوس لازم است از تمام ظرفیت ها و تسهیلات برای نوسازی ناوگان مسافری استان استفاده شود.

صدیق نیا ادامه داد : بالغ بر دو میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر در قالب افزون بر ۳۵۵ هزار سفر در ۷ ماهه اول سال جاری از طریق ناوگان‌های مسافری در استان جابجا شدند که تعداد مسافرین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد بالغ بر ۲۳ درصدی را نشان می دهد.