شناسهٔ خبر: 119392 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

از ابتدای سال صورت گرفت؛

معاینه فنی بیش از ۱۹۰۰۰ خوردو سنگین و نیمه سنگین در خراسان جنوبی

بازدید فنی.jpg معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: طی ۷ ماهه سال جاری ۱۹۷۱۹ وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی خراسان جنوبی مراجعه کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خراسان جنوبی، مسعود قاسمی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: با توجه به فعالیت ۴ مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در سطح استان طی ۷ ماهه سال جاری ۱۹۷۱۹ دستگاه ماشین آلات سنگین به این مراکز معاینه فنی مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه از تعداد ناوگان‌های مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی استان تعداد ۱۲۲۴۷ دستگاه خودرو توانسته اند در مرحله اول گواهی معاینه فنی را دریافت کرده و تعداد۳۱۲۱ خودرو نیز پس از رفع عیوب و نواقص موفق به دریافت گواهی معاینه فنی شدند، افزود: تعداد ۴۳۵۱ خودرو در آزمون معاینه فنی موفق به اخذ گواهی معاینه فنی نشده اند.

قاسمی تصریح کرد: مراکز معاینه فنی تحت پوشش این اداره‌کل در شهرستان های بیرجند ، قاین، طبس و فردوس فعالیت می کنند و تمامی عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگه معاینه فنی به صورت مکانیزه انجام می شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: این مراکز با هدف ارتقای ایمنی، کاهش ناشی از نقص فنی خودروها ، سنجش دقیق سالم بودن خودرو ها، کاهش آلودگی و حفظ محیط زیست فعالیت می کنند.

وی خاطر نشان کرد براساس آیین نامه راهنمایی و رانندگی ، تردد وسایل نقلیه فاقد برگ معاینه فنی معتبر ممنوع است.