شناسهٔ خبر: 119399 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

درهفت ماه امسال اتفاق افتاد:

شناسایی ۶۸۰ مورد تجاوز به حریم راه‌های مازندران

مازندران سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از شناسایی ۶۸۰ مورد تخلف در زمینه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه های این استان توسط راهداران در ۷ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (مازندران)، محسن محمدنژاد گفت: سازه های غیرمجاز در حریم راه های مازندران شناسایی و در۷ماهه سال جاری  ۲۶۳ مورد ثبت صدور مجوز جهت احداث، ۶۵۹ مورد اخطار و۴۸۹ مورد حکم تخریب برای این گونه ساخت و سازها اعمال قانون شد.

وی تصریح کرد: به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راهها ، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع صد متر از انتهای حریم راهها و حریم راه آهن های کشور و در طول کنارگذرهائی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده یا می‌کند و یا مسئولیت نگهداری آن را به عهده دارد بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ممنوع است.

محمدنژاد با بیان این که اگر مانع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه های استان نشویم، در بحث ایمنی با چالش جدی مواجه خواهیم شد، اظهار داشت: حفظ و حراست و پاکسازی از حریم راه ها نیازمند یک همت و عزم ملی بوده که می بایست تمامی دستگاه های ذیربط خود را ملزم به اجرا آن بدانند.

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران بر لزوم اجرای قوانین و مقررات ایمنی راه ها تاکید کرد و افزود : مردم فهیم استان قبل از هرگونه فعالیتی در خصوص ساخت و ساز در حریم راه نسبت به اخذ مجوز لازم از این اداره کل اقدام کنند.