شناسهٔ خبر: 119465 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار کرمانشاه اعلام کرد:

بافت فرسوده کرمانشاه نیازمند نوسازی و بهسازی است/ شفافیت در کمیسیون ماده ۵ ضروری است

کمیسیون ماده 5 استان کرمانشاه استاندار و رئیس کمیسیون ماده ۵ استان کرمانشاه با اشاره به نیاز احیای بافتهای ناکارآمد نسبت به شفافیت مصوبات کمیسیون ماده ۵ تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی(کرمانشاه)،بهمن امیری مقدم با یادآوری اینکه دستگاه‌های مرتبط باید به دنبال ایجاد تحول مثبت در بافت فرسوده باشند،افزود: بافت فرسوده در کرمانشاه کاملا نیازمند نوسازی و بهسازی است و دستگاه‌های مرتبط باید با فراهم کردن بسترها، زمینه سرمایه گذاری‌های جدید و شکل گیری یک رونق اقتصادی در این بافت‌ها را فراهم کنند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر حفظ بافت تاریخی و حساسیت ویژه برای نگهداری این میراث برای آیندگان، تأکید کرد: بافت فرسوده کرمانشاه دچار مشکلات بزرگی است که نیازمند مطالعه و تحقیق بیشتر برای مقاوم‌سازی و جلوگیری از مشکلات احتمالی است.

رئیس کمیسیون ماده ۵ با اشاره به اینکه بافت تاریخی و بافت فرسوده به یکدیگر گره خورده‌اند و نیازمند دقت نظر بیشتر برای حفظ میراث فرهنگی در کنار مقاوم سازی بافت فرسوده است، گفت: ساکنان این مناطق را به مشارکت در ساخت ترغیب کنیم و حتی آنها را به مشارکت چند نفره تشویق تا بتوانیم زمین‌ها و منازل کوچک این مناطق را به‌وسیله ادغام آنها به زمین‌های بزرگ تبدیل کنیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه طبق قانون باید دسترسی همگان به مصوبات کمیسیون ماده پنج آزاد باشد، افزود: شهر کرمانشاه دارای زیرساخت‌های است که نباید از آن‌ها عبور کرد و در راستای ارتقا آن‌ها تلاش شود و ضوابط عمرانی و اصول شهرسازی را به گونه‌ای اعمال شوند که شهر، سال‌ها آسایش و آرامش را به مردم منتقل کنند

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه درخواست‌ها باید در راستای حل مشکلات کلان شهری بوده و بهبود زیست شهری را به دنبال داشته باشد، عنوان کرد: نظام مهندسی وظیفه دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نسبت به صدور پروانه اقدام کند و پرونده شهروندان نباید در پیچ و خم بروکراسی نظام مهندسی مشمول زمان شود و انتظار داریم کارها روان تر و با زمان کمتری انجام شود.

بهمن امیری‌مقدم تاکید کرد: در بررسی مصوبات این کمیسیون حتماً به سیمای شهر دقت خواهیم کرد و مصوباتی به تصویب خواهیم رساند که در بهتر جلوه دادن فضا و سیمای شهری کمک کنند.