شناسهٔ خبر: 119499 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی:

ارتفاعات و مناطق سردسیر سفیدپوش می‌شوند/ بارش‌ باران امروز و فردا در بیشتر استان‌های کشور

بارش برف کارشناس سازمان هواشناسی از بارش برف برای امروز در مناطق سردسیر و ارتفاعات و تداوم بارش‌ها طی امروز و فردا خبر داد.

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۷ آبان و روزهای آتی اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز در مناطقی از جنوب کشور از جمله خوزستان، فارس، بوشهر، هرمزگان و مناطقی از جنوب غرب از جمله چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق خراسان رضوی بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد. 

رفیعی حاطر نشان کرد: این بارش‌ها در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.

وی افزود: فردا چهارشنبه نیز این شرایط جوی در استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، مناطق جنوبی استان خوزستان، سیستان و بلوچستان و غرب آذربایجان غربی و روز پنجشنبه نیز در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور، سواحل غربی خزر به ویژه استان گیلان و دامنه‌های جنوبی استان مرکزی این بارش‌ها را خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در مناطق شمال شرق و شرق کشور وزش بادشدید خواهد بود که در برخی از این مناطق سبب ایجاد گرد وخاک خواهد شد.

رفیعی آسمان تهران را برای امروز نیمه ابری همراه با گاهی وزش باد اعلام کرد و افزود: بیشینه دمای پایتخت امروز به ۱۴ درجه و کمینه دما برای فردا به ۷ درجه خواهد رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی آب‌های امروز دریای خزر را مواج دانست و گفت: شاهد افزایش ۲ تا ۲.۵ متری ارتفاع امواج در نواحی ساحلی خواهیم بود و فعالان دریایی و صیادان باید توجه لازم را به این موضوع داشته باشند.