شناسهٔ خبر: 119686 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری:

امکان پهلوگیری شناورهای مسافربری ایرانی برای جام جهانی در بنادر قطر منتفی شد

وزیر میراث فرهنگی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فرهنگی اعلام کرد: با اعلام دولت قطر، امکان پهلوگیری شناورهای مسافربری ایرانی در بنادر قطر برای میزبانی مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲ منتفی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عزت اله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فرهنگی پیش از ظهر روز پنجشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۱-  با همراهی احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و استاندار و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان از کشتی تفریحی اورهال شده سانی در مجتمع ایزوایکو بازدید کرد.

وی در این بازدید با تاکید بر اینکه این کشتی برای استفاده گردشگران آماده است و در روزهای آینده شاهد خروج آن از ایزو ایکو خواهیم بود، عنوان کرد: البته با اعلام دولت قطر، امکان پهلوگیری شناورهای مسافربری ایرانی در بنادر قطر برای میزبانی مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲ منتفی شد.

ضرغامی افزود: قرار بود مسافران جام جهانی فوتبال در قطر را بوسیله کشتی سانی جابه‌جا کنیم که این کشتی آماده است. اما دولت قطر به دلایل مشکلات داخلی خودش امکان پهلو گرفتن کشتی و شناورهای ایرانی را ندارد و مسئولان قطری از به وجود آمدن این شرایط و اینکه نمی‌توانند گردشگر دریایی جذب کنند، عذرخواهی کردند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فرهنگی با تاکید بر اینکه طرف قطری مشکل جدی اقامت دارد، اظهار کرد: در قطر تنها تعداد محدودی از کشتی‌های بسیار بزرگ که در عمل هتل هستند در آنجا پهلو می‌گیرند و مشکل اقامتی تماشاگران را حل می‌کنند، در نظر گرفته شده است و طی دو هفته اخیر علیرغم هماهنگی‌های قبلی انجام شده اعلام کردند نمی‌توانند در این حوزه همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه البته کاری که ما در این حوزه انجام دادیم ربطی به جام جهانی قطر ندارد و توسعه طرح‌ها در حوزه گردشگری دریایی با قوت ادامه می‌یابد، افزود: امکانات جمهوری اسلامی ایران برای انجام سفرهای دریایی به قطر آماده است و از این ظرفیت نه تنها برای قطر بلکه برای سایر کشورها و حتی جزایر داخلی و خارج از منطقه استفاده خواهد شد.

ضرغامی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: این ظرفیت روزبه‌روز آماده‌تر می‌شود و ان‌شاءالله با بسته‌های گردشگری خوبی که خواهیم داشت و مقرون به صرف بودن آن‌ها برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، امیدواریم شاهد تحولات خوبی در حوزه گردشگری دریایی باشیم.