شناسهٔ خبر: 120263 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت/رگبار، رعدوبرق و وزش باد در برخی استان‌های جنوب ایران

آلودگی هوا کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد و برای برخی استان‌های جنوبی کشور رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی کرد.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی وضعیت جوی کشور را برای امروز ۳۰ آبان و روزهای آتی توضیح داد و گفت: امروز در جنوب‌شرق فارس، جنوب کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است. برای فردا نیز فقط در جزایر پیرامون خلیج‌فارس رگبار رخ می‌دهد و دریا در تنگه‌هرمز و شرق خلیج فارس مواج و متلاطم است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: برای امروز و روزهای آتی برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچون تهران، البرز، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان، افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است.

به گفته گودرزی، برای چهارشنبه روی دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب‌غرب و همچنین جزایر واقع در مرکز خلیج‌فارس بارش‌های پراکنده مورد انتظار است.

وی توضیح داد: آسمان استان‌های تهران، البرز، اصفهان، اراک در روز چهارشنبه غبارآلود است و از جمعه با ورود سامانه بارشی ناپایداری وارد این استان‌ها و از شدت غبار در این مناطق کم می‌شود. تهران نیز برای امروز غبار دارد و گاهی در طول روز وزش ملایم باد رخ  می‌دهد. امروز بیشینه دما در ایستگاه مهرآباد به ۱۷ درجه بالای صفر می‌رسد.