شناسهٔ خبر: 120336 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان عنوان کرد

اتصال محور فین به بزرگراه بندرعباس- سیرجان نیازمند تزریق اعتبار

اتصال محور فین به بزرگراه بندرعباس- سيرجان نیازمند تزریق اعتبار معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان، وضعیت پروژه‌ی بهسازی محور فین و اتصال به بزرگراه بندرعباس- سیرجان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (هرمزگان)،‌ علیرضا محمدی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان با بیان اینکه تعریض و بهسازی از اقداماتی است که به طور جاری در حوزه نگهداری راه‌ها انجام می‌شود، گفت: طول کل محور فین از دوراهی فین تا شهر فین 38 کیلومتر است.

وی افزود: در سنوات گذشته عملیات تعریض و بهسازی محور به طول 17 کیلومتر از مسیر، حدفاصل محدوده روستای مزراع تا بعد از روستای رضوان انجام شده است.

محمدی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی تعریض و بهسازی ادامه محور به طول 11 کیلومتر در حال انجام است. پیشرفت فیزیکی کل پروژه فعلی نیز بیش از 50 درصد است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان اظهارکرد: همچنین در محور مذکور قراردادی جهت اجرای 6 کیلومتر روکش آسفالت منعقد و عملیات اجرایی آغاز و تاکنون 4.5 کیلومتر انجام شده است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل پروژه، اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان نیاز است، گفت: این پروژه از سال 98 آغاز شده و جزء پروژه‌های شاخص و در اولویت‌ است. با توجه به اینکه بزرگراه بندرعباس به سیرجان جز راه‌های شریانی و پرتردد است، اتصال محور فین به این بزرگراه دارای اهمیت است.

محمدی تاکید کرد: امیدواریم با تامین اعتبار تا پایان سال جاری این پروژه به اتمام رسیده و مردم از آن بهره ببرند.