شناسهٔ خبر: 120344 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی اعلام کرد:

تصویب مغایرت های اراضی تربت حیدریه در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور

اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی از تصویب مغایرت های اساسی تربت حیدریه در الحاق اراضی در اجرای قانون جهش تولید مسکن ملی در شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان رضوی)، عباس یوسف زاده، مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در حاشیه شانزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال جاری گفت: تاکنون 7907  نفر از متقاضیان طرح ملی مسکن در تربت‌حیدریه ثبت نام که 2603 نفر از آنان تایید نهایی شده اند.

یوسف زاده اظهار کرد: سهم شهرستان تربت‌حیدریه در طرح نهضت ملی مسکن ۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی است که با توجه به استقبال متقاضیان سهم این شهرستان در آینده قابل افزایش است.

وی در ادامه گفت: با توجه به آغاز عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکن ملی تربت‌حیدریه از اردیبهشت ماه 1401، پبش بینی می شود این تعداد طی مدت چهار سال احداث شود.

یوسف زاده در ادامه اعلام کرد: این منطقه شامل سایت شهرک ولیعصر تربت حیدریه به مساحت 18 هکتار است که پس از تایید در کارگروهای استانی با رعایت الزاماتی، مغایرت های آن در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به تصویب رسید که این خبر بسیار خوبی برای شهروندان این شهرستان است.

شایان ذکر است مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.