شناسهٔ خبر: 120586 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره ماشین آلات مرکزی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

 ۳۳۲ دستگاه ماشین آلات راهداری آماده اجرای طرح راهداری زمستانی در آذربایجان غربی

ماشین آلات آذربایجان غربی  رئیس اداره ماشین آلات مرکزی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از فعال بودن ۳۳۲ دستگاه ماشین آلات این اداره کل برای راهداری زمستانی خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، حسین باقرزاده رئیس اداره ماشین آلات مرکزی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با تشریح مهم‌ترین اقدامات این اداره برای راهداری زمستانی در سال جاری گفت : برای آمادگی راهداری زمستانی تاکنون ۴۲ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین - نیمه سنگین و سبک راهداری تعمیر اساسی و ۲۶۲ دستگاه نیز بصورت نیمه اساسی تعمیر شده است.

وی افزود: اورهال و بازسازی صفر تا صد دو دستگاه بلدوزر کوماتسو ۱۵۵ شهرستانهای چایپاره و اشنویه، یک دستگاه گریدر  G16 شهرستان مهاباد و ۶ دستگاه کامیون کمپرسی و کشنده شهرستانهای استان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

باقرزاده به خرید ماشین آلات راهداری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: خرید و تحویل یک دستگاه بیل مکانیکی چرخ زنجیری ۲۲۰ دلتا راه ماشین ( از اعتبارات ۱۴۰۰ ) ، خرید و تحویل چکش پیکور بیل مکانیکی ( از اعتبارات ۱۴۰۱ ) ، خرید پکیج کامل دستگاه خط کشی جهت نصب روی کامیون ایسوزو ( در دست اقدام جهت نصب توسط برنده مناقصه ) و خرید و تحویل ۵ دستگاه بیل برفروبی از اعتبارات سال گذشته و خرید اقلام راهداری اعم از باطری،لاستیک، روغن برای مصارف زمستانی با اعتبار ۸۵ میلیارد ریال بخشی از اقدامات انجام گرفته در این حوزه بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اعزام یک دستگاه بیل مکانیکی زنجیری و یک دستگاه لودر به معدن آغ زیارت سلماس جهت بارگیری و حمل نمک به راهدارخانه های استان گفت: برای راهداری زمستانی سال جاری ۳۳۲ دستگاه ماشین آلات فعال پیش بینی که در راهدارخانه های استان و ادارات شهرستانی مستقر شده و آماده عملیات برفروبی است.