شناسهٔ خبر: 120703 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان عنوان کرد؛

احداث واحدهای یک طبقه حیاط دار در گمیشان در قالب طرح نهضت ملی مسکن

راه و شهرسازی گلستان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان از احداث واحدهای یک طبقه حیاط دار و تک واحده در شهرستان گمیشان در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  (گلستان)، اسدالله پناه یزدان اظهار کرد: در برخی از شهرهای استان از جمله گمیشان و سیمین شهر در وضعیت مطلوبی در حوزه تامین زمین قرار داریم که با توجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر احداث خانه های  ویلایی ، این طرح در گمیشان اجرایی خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: طراحی واحدها در این شهرستان ها  با توجه به اراضی مناسب و فرهنگ بومی منطقه، به صورت یک طبقه حیاط دار و تک واحده انجام شده و هر قطعه زمین به یک نفر تعلق می یابد.

وی افزود: دو شهر گمیشان و سیمین شهر جزو شهرهای زیر 25 هزار نفر بوده که پالایش متقاضیان در این شهرها بر عهده ی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است.

پناه یزدان تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی تا کنون  65 هکتار در شهر گمیشان و بیش از 7 هکتار زمین در شهر سیمین شهر را برای احداث این واحدها به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار کرده است.

وی با درخواست از دستگاه های اجرایی استان مبنی بر همکاری و واگذاری اراضی مازاد ادارات به این طرح، گفت: طرح نهضت ملی مسکن یکی از برنامه های مهم دولت برای خانه دارشدن مردم بوده و نیاز است که همه دستگاههای اجرایی در استان همکاری لازم را برای پیشروی هرچه بهتر و سریع تر این طرح داشته باشند.