شناسهٔ خبر: 120903 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

سرپرست وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

جزئیات پیشنهادی راه و شهرسازی در برنامه هفتم توسعه هفته آینده نهایی می شود

ببینید / ارسلان مالکی به عنوان سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن منصوب شد سرپرست وزارت راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری جلسات مربوط به تدقیق تبصره های بودجه ۱۴۰۲ وزارت راه و شهرسازی از نهایی شدن جزئیات پیشنهادی حوزه راه و شهرسازی برنامه هفتم توسعه در هفته آینده نهایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی شهریار افندی زاده که در برنامه معارفه سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن سخن می گفت، باتبریک  ولادت حضرت زینب (س) تأکید کرد: لازم است در روزهای آینده با برگزاری جلسات فشرده ، تبصره های بودجه ۱۴۰۲ در حوزه راه و شهرسازی نهایی و اعلام شود. همچنین جزئیات پیشنهادی برنامه هفتم توسعه  در حوزه راه و شهرسازی با حضور همه معاونان و رؤسای سازمان ها و شرکت های تابعه در  هفته آینده نهایی خواهد شد.

سرپرست وزارت راه و شهرسازی و معاون حمل ونقل این وزارتخانه، با اشاره به  نقش موثر و قانونی سازمان ملی زمین و مسکن در وزارت راه و شهرسازی، تصریح کرد: در بخش مسکن فراینده ها باید تعریف دقیق شود که یکی از این فرآیندها مولدسازی زمین است که باید با الحاق کارشناسی و تغییر کاربری ها ارزش افزوده ایجاد شود.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی به طور مستقیم با مردم در ارتباط است و هرگونه افزایش خدمات می تواند موجب رضایت مردمی شود پس باید مدیریت دارایی ها در سازمان ملی زمین و مسکن به خوبی انجام شود.

سرپرست وزارت راه و شهرسازی طرح نهضت ملی مسکن را مهم‌ترین برنامه ی پیش‌رو دولت و وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و از سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن درخواست کرد که در یک هفته اینده با برگزاری جلسه با معاونان و اعضای هیات مدیره این سازمان، چارجوب مشخص در خصوص اجرای نهضت ملی مسکن مشخص کنند.

افندی زاده یادآور شد: احکام برنامه هفتم توسعه می تواند در شناسایی اولویت ها راهگشا باشد و باید سازمان ملی زمین و  مسکن با استفاده بهینه از منابع موجود، با دریافت مجوزها و تعریق دقیق فرآیندها بیه اهداف برنامه ریزی شده دست یابد.

در ادامه این برنامه،فردین شاکری  عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن راهکار پیش برد اهداف دولت سیزدهم و اجرای قانون جهش تولید را همیاری و حضور تمام اعضای دولت در ساخت چهار میلیون واحد مسکونی برشمرد و بر تدوین و تصویب مجوزهای قانونی برای پیشبرد امور تاکید کرد.

وی یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی برای پیشبرد این طرح به تنهایی حضور داشته و این وزارتخانه بدون همراهی و حضور دیگر ارکان و اعضای دولت، قادر به انجام تمام تکالیف محوله به دولت در این خصوص نخواهد بود.
یادآوری می شود علیرضا فخاری مدیرعامل سابق سازمان ملی زمین و مسکن و استاندار فعلی تهران به علت حضور در ماموریت خارج از شهر تهران، امکان حضور در این برنامه را نیافت. در این برنامه معاون مسکن و ساختمان، معاون معماری و شهرسازی، معاون وزیر و مدیر عامل سازمان مجری، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌ها، مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی و سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی حضور داشتند.