شناسهٔ خبر: 121036 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون دریایی سازمان بنادر:

کاهش تراز سطح آب دریا چالش جدی کشورهای حاشیه خزر است/ برنامه جامع سازمان بنادر برای ارتقا تجهیزات دریایی و لایروبی تدوین می‌شود

بنادر عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر در سال‌های اخیر در زمینه ابنیه و تأسیسات در بنادر کشور اقدامات بسیار خوبی انجام داد و در بخش ناوگان و تجهیزات دریایی و لایروبی نیز برنامه‌های مدون و جامعی در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مجید علی‌نازی عضو هیات عامل و معاون دریایی سازمان بنادر در نشست کمیته لایروبی بنادر شمالی که به میزبانی بندر نوشهر برگزار شد با اشاره به بحران کاهش تراز سطح آب دریای خزر در سال‌های اخیر، اظهار داشت: این مشکل مختص به ایران نیست بلکه همه بنادر حاشیه خزر با چنین بحرانی مواجه هستند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: برای برون رفت از این بحران نیازمند تقویت تجهیزات و امکانات در این حوزه هستیم که اقدامات اثربخشی در حال انجام است تا به اهدافمان که افزایش ایمنی تردد کشتی های تجاری است دست پیدا کنیم.

به گفته علی‌نازی، سازمان بنادر در سال‌های اخیر در زمینه ابنیه و تأسیسات در بنادر کشور اقدامات بسیار خوبی انجام داد و در بخش ناوگان و تجهیزات دریایی و لایروبی نیز برنامه‌های مدون و جامعی در دست اقدام است.

وی با تأکید بر اینکه نگاه به مسائل دریایی باید ریشه‌ای‌تر باشد، خاطرنشان کرد: با تجهیزات موجود در بنادر شمالی باید نسبت به رفع مشکلات آنها به ویژه در بحث لایروبی تمهیدات لازم اندیشیده شود زیرا همواره نشان دادیم که با اندک امکانات هم می‌توان کارهای بزرگی انجام داد و بنابراین باید تلاش بیشتری کنیم تا به شرایط مطلوب و پایدارتری دست پیدا کنیم.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، در نشست یک روزه کمیته لایروبی بنادر شمالی کشور که با حضور عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران کل و کارشناسان حوزه دریایی بنادر شمالی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برگزار شد، درباره موضوعاتی مانند چگونگی رفع چالش‌های ناشی از کاهش تراز سطح آب دریای خزر و افزایش حجم لایروبی بنادر شمالی  بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.