شناسهٔ خبر: 121051 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

تداوم بارش‌ها تا پایان هفته در بیشتر استان‌ها/کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در تهران و نوار شمالی کشور

باران کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران در بیشتر استان‌های کشور خبر داد و گفت: این بارش‌ها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تشدید می‌شود.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به توضیح وضعیت جوی کشور برای امروز یکشنبه ۱۳ آذر و روزهای آتی پرداخت و گفت: امروز در گیلان، مازندران، گلستان، برخی نقاط استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، همدان، زنجان، قزوین، البرز، تهران شمال مرکزی، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران و وزش باد خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: در برخی مناطق جنوب کشور مثل جنوب خوزستان، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس و هرمزگان رگبار و رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی انتظار می‌رود.

گودرزی گفت: فردا بارش‌ها در غرب سواحل دریای خزر و برخی از مناطق شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز ادامه دارد و با فعالیت سامانه بارشی در جنوب‌غرب کشور در برخی مناطق جنوب و شرق خوزستان، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و غرب فارس و هرمزگان رگبار و رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بارش‌ها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای جنوب کشور تشدید می‌شود و امروز و فردا در نوار شمالی کشور دمای هوا ۵ تا ۸ درجه سردتر خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: از امروز تا روز چهارشنبه دریای خزر و سه‌شنبه تا پنجشنبه شمال و مرکز آب‌های خلیج فارس مواج و متلاطم است.

به گفته گودرزی، امروز شدت بارش‌ها در حد هشدار سطح زرد در نیمه شرقی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر و غرب فارس منجر به لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید می‌شود که اختلال در سفرهای بین شهری به ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی و احتمال آب گرفتگی معابر به صورت محدود را به دنبال دارد و هموطنان باید تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز تهران بارندگی خواهد داشت و فردا بارش‌ها با شکل پراکنده می‌شود، اما دمای هوا طی روزهای آتی در تهران سردتر خواهد شد و بیشینه دمای امروز به ۹ درجه بالای صفر می‌رسد.