شناسهٔ خبر: 121269 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ۸ ماه امسال صورت گرفت؛

اجرای ۷ کیلومتر سیستم روشنایی در محورهای خراسان شمالی

روشنایی از ابتدای سال تاکنون ۷ کیلومتر سیستم روشنایی با صرف ۷۳ میلیارد ریال اعتبار در محورهای خراسان شمالی اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: طراحی و اجرای روشنایی طولی نواحی یا گردنه های مه گیر با اولویت کاربرد چراغ های کم مصرف LED و ... و پایه های جذبی یا شکستنی به طول ۵ کیلومتر در گردنه امین ا... و ۲ کیلومتر در مقابل روستای تاتار و حوزه اسفراین اجرا شده است.

محمد مشتری افزود: همچنین در این بازه زمانی، روشنایی نقطه ای محل تقاطع همسطح پرتصادف و پارکینگ محورهای پرتردد با چراغ های LED سه تا پنج پایه در ۵ تقاطع اجرا شد.

وی با اشاره به تکمیل، ارتقا و راهبری ۲ دستگاه تاسیسات ایمنی_هوشمند و روشنایی تونل در محورهای استان اظهارکرد: تامین روشنایی و رفع خاموشی ، پاکسازی حریم راه ها، نصب علائم اخطاری، شانه سازی، رنگ آمیزی پایه های تابلوها، تعمیر و نصب گاردریل از جمله اقداماتی است که این اداره کل به منظور ایمن سازی محورهای استان برای کاهش تصادفات جاده‌ای و ایمن تر شدن جاده‌های برون شهری انجام می شود.

وی ادامه داد: ۹۰ کیلومتر از محورهای خراسان شمالی دارای سیستم روشنایی است که طولانی ترین آن در گردنه های امین ا... ، اسدلی و جوزک قرار دارد.