شناسهٔ خبر: 121343 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل استان بوشهر خبر داد؛

ساماندهی وانت بارهای بخش حمل و نقل عمومی در استان بوشهر

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از اجرای طرح ساماندهی وانت بارها در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای خبر داد و گفت: این طرح از سوی سازمان حمل و نقل جاده‌ای کشور با هدف رضایت مندی مالکین این خودروها و صاحبان کالا در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (بوشهر)  مهدی شهابی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از اجرای طرح ساماندهی وانت بارها در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای خبر داد و گفت: این طرح از سوی سازمان حمل و نقل جاده ای کشور با هدف رضایت مندی مالکین این خودروها و صاحبان کالا در دستور کار قرار گرفت.

شهابی با بیان اینکه ارتقاء ایمنی محورهای مواصلاتی، افزایش سهم وانت بارها در حمل و نقل جاده ای و جلوگیری از فرار بار از مزیت‌های این طرح است، اظهار کرد: تاکنون ۱۷۰۰ دستگاه وانت بار در استان ساماندهی و کارت هوشمند دریافت کرده اند.

 وی افزود: متولدین ۱۳۷۸ به قبل که موفق به کسب حداقل مدرک پایان تحصیلی ابتدایی یا نهضت سوادآموزی و گواهینامه رانندگی مجاز شده اند می‌توانند با به همراه داشتن اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه، کارت ملی و پایان خدمت (یا معافیت دائم) و دو قطعه عکس ۴در۳ کارت هوشمند رانندگان را دریافت کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: صاحبان وانت بار با عمر ناوگان با سن حداکثر ۲۰ سال می‌توانند با ارائه کارت وسیله نقلیه، گواهی معاینه فنی مجاز و معتبر و بیمه نامه شخص ثالث معتبر کارت هوشمند دریافت نموده و از مزایای آن مانند تخصیص سوخت و... بهره مند شوند.