شناسهٔ خبر: 121518 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

در نشست مشترک تاکید شد؛

همکاری هواشناسی و راهداری مازندران برای پایش وضعیت جوی زمستانی و ایمن سازی راه‌ها/پیش‌بینی ارتفاع خط برف در محورهای کوهستانی

برف روبی نشست مشترک هواشناسی مازندران با مسئولین و کارشناسان راهداری حمل ونقل جاده‌ای استان به منظور آمادگی بیشتر در پایش وضعیت جوی زمستانی و ایمن سازی راه‌ها برگزار شد. 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست مشترک هواشناسی و حمل و نقل جاده ای استان مازندران با حضور محمدرضا رضوی مدیر کل هواشناسی ، معاونین، رئیس مرکز پیش بینی و بحران‌های جوی، مسئولین راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان و شهرستان‌ها در مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران برگزار شد.

در این نشست مسائل مربوط به هواشناسی، نحوه صدور پیش‌بینی‌ها و هشدارها در زمان وقوع پدیده‌های مخرب جوی تشریح شد و مسئولین راهداری با تاکید بر اهمیت نگهداری زمستانه محورهای مواصلاتی مازندران، خواستار پیش‌بینی ارتفاع خط برف در محورهای کوهستانی شدند تا در این شرایط ادوات راهداری را قبل از وقوع پدیده، در این مناطق مستقر کنند و در این شرایط برای باز نگه داشتن محور به هموطنان خدمت رسانی کنند. 

محمد رضا رضوی مدیر کل هواشناسی مازندران ضمن مثبت ارزیابی کردن این دیدار با توجه به اهمیت جاده های کوهستانی استان مازندران و حجم ترافیک و تردد در این استان، همکاری و تعامل بین هواشناسی و راهداری را ضروری دانست.

محسن محمدنژاد معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: پیش بینی های هواشناسی نقش مهمی نقش مهمی در دستیابی به اهداف اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دارد.

محمدنژاد در ادامه با اشاره به اهمیت داده‌های هواشناسی در حوزه حمل و نقل، نقش پیش‌بینی و اطلاع رسانی به موقع پدیده‌های حدی در جلوگیری از تصادفات جاده‌ای و خسارت‌های جانی و مالی را بسیار حائز اهمیت خواند و در این راستا از تلاش‌های مجدانه مجموعه هواشناسی استان در اطلاع رسانی وضعیت جوی و صدور هشدارهای به موقع تقدیر و تشکر کرد.