شناسهٔ خبر: 123805 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی استان قم:

جاده پردیسان- ورجان قم ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

محور پردیسان- ورجان قم دیماه 1401 سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی استان قم گفت: عملیات اجرایی محور جاده ای پردیسان- ورجان قم به طول ۱۳ کیلومتر که از خرداد سال جاری آغاز شده بود، هم اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، داود طلوعی سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی استان قم اظهار داشت: با استقرار دولت سیزدهم محور پردیسان- ورجان به دلیل آن که مسیر اتصال قم به منطقه گردشگری استان است و از طرفی توسعه قم نیز به این سمت می‌باشد و از آنجا که از مطالبات ۱۲ ساله شهروندان بوده در اولویت استان قرار گرفت و با پیگیری‌های استاندار قم و اداره کل راه و شهرسازی استان، این پروژه در سفر رئیس جمهور به قم مطرح شد و خوشبختانه از جمله مصوبات سفر نیز بوده است.

 وی افزود: محور بزرگراهی کهک از تپه سلام جاده اراک آغاز می شود و بعد از عبور از رودخانه و عبور از پردیسان به ورجان، کهک و روستای دستگرد ختم خواهد شد.

طلوعی با اشاره به این که این محور ۲۸ کیلومتر خواهد بود، توضیح داد: در فاز اول این طرح، با توجه به اولویت مسیر، قطعه پردیسان- ورجان به طول ۱۳ کیلومتر چهار خطه می شود که با توجه به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه، امیدواریم سال بعد به بهره برداری برسد.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی استان قم اعتبار مورد نیاز برای محور بزرگراهی تپه سلام- پردیسان- ورجان- روستای دستگرد را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که هزینه فاز اول یعنی پردیسان- ورجان ۲۸۰ میلیارد تومان با احتساب احداث یک دستگاه پل راه آهن خواهد بود.

طلوعی اظهار کرد: در این محور باید برای دسترسی و اتصال به بلوار آیت الله بروجردی یک دستگاه پل بر روی راه آهن ساخته شود تا این پروژه برای عبور وسایل نقلیه به بهره برداری برسد.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی استان قم گفت: اعتبارات این پروژه با موافقت وزیر راه و شهرسازی و وزارت نفت از محل تهاتر با وزارت نفت تأمین شده است.

وی به اقدامات انجام شده در این محور اشاره کرد و توضیح داد: در حال حاضر عملیات روسازی راه، تکمیل پل ها و ابنیه و آماده سازی برای اجرای آسفالت در دست اقدام است.