شناسهٔ خبر: 123836 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) خبر داد؛

افزایش ۸۸ درصدی تعداد مسافر هوایی در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱/ رشد ۶۶ درصدی پروازهای خارجی

سعید چلندری سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) جزئیات آمار جابجایی مسافران در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ را بیان کرد و از افزایش ۸۸ درصدی تعداد مسافر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید چلندری سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از  افزایش ۸۸ درصدی تعداد مسافر در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل خبر داد.

چلندری افزود: بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر در ۹ ماهه اول سال ۱۴۰۱  از ۴۷ مقصد و به ۲۶ کشور اعزام و پذیرش شده اند که از این تعداد حدود ۲ میلیون و ۶۱۷ هزار مسافر ورودی و ۲ میلیون و  ۶۹۰ هزار مسافر خروجی بوده اند.

وی تعداد پروازهای ۹ ماهه ۱۴۰۱ را بیش از ۳۵ هزار و ۴۰۰ پرواز عنوان کرد و گفت: تعداد پروازها به نسبت سال قبل ۶۶ درصد افزایش داشته است که از این تعداد ۱۷۷۰۴ پرواز ورودی و ۱۷۷۰۵پرواز خروجی بوده اند.

به گزارش دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل، وی خاطرنشان کرد: مقدار بار همراه مسافر در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ برابر با ۳۷۵ تن بوده است که این میزان در مقایسه با سال قبل ۶۱ درصد افزایش داشته است.

گفتنی‌ است چلندری در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌های هواپیمایی ماهان، ایران ایر و ترکیش بیشترین حجم پروازها را میان ۳۳ شرکت داخلی و خارجی انجام داده اند که بیشترین مسافر به مقاصد استانبول، نجف و دبی جابجا شده است.