شناسهٔ خبر: 123839 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اعلام کرد؛

افزایش ۱۸ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی

تردد - خراسان جنوبی.jpg رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از افزایش ۱۸ درصدی تردد در سطح محورهای استان طی ۹ ماهه سال جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی در خراسان جنوبی ، هادی بهمنی، رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: با توجه به آمار بدست آماده از ۸۰ سامانه تردد شمار منصوب در محورهای استان طی ۹ ماهه جاری تردد بیش از ۴۴ میلیون از انواع وسایل نقلیه در جاده های استان به ثبت رسیده است.

وی افزود: نتایج برگرفته از سامانه های هوشمند ترددشماری مرکز مدیریت راه های استان، افزایش ۱۸ درصدی تردد در محورهای استان را از ابتدای سال جاری نسبت به بازه مشابه سال گذشته نشان می دهد به طوری که در بخش وسایل نقلیه سبک افزایش ۲۸ درصدی و در بخش وسایل نقلیه سنگین کاهش ۱۰ درصدی را شاهد بوده ایم.

رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی ادامه داد: بیشترین سهم تردد پلاک های غیربومی در جاده های استان به ترتیب مربوط به استان های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کرمان بوده است.

بهمنی تصریح کرد: اعمال قانون بابت رانندگان متخلف به صورت هوشمند بوسیله بیش از ۶۳ سامانه ثبت تخلف سرعت این اداره کل، می تواند امنیت کاربران و مسافرین جاده ای که به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می گذارند را افزایش داده و شاهد کاهش تلفات و حوادث جاده ای در محورهای استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تخلف صورت گرفته در جاده های استان مربوط به تخلف سرعت است، یادآور شد: بررسی سرعت متوسط در محورهای استان طی ۹ ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که بیشترین میزان تخلف سرعت در محورهای بیرجند – نهبندان و قاین – گناباد بوده است.

رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی تاکید کرد: پرتردد ترین ساعات روز نیز معمولا بین ساعات ۱۶ الی ۱۸ بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تلفن گویا ۱۴۱ به منظور اطلاع رسانی از وضعیت جاده‌های استان، آماده خدمت به هم استانی‌ها است.