شناسهٔ خبر: 124578 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرد؛

شناسایی بیش از ۹ هزار هکتار اراضی مازاد در اختیار دستگاه‌ها

تقی رضایی در زنجان معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه تاکنون حدود ۹ هزار و ۱۵۷ هکتار زمین مازاد شناسایی شده است، گفت: تاکنون برای حدود ۳ هزار و ۹۰۰ هکتار سند اخذ کرده‌ایم و حدود ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار آن بنا به دلایلی از دستورکار خارج شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تقی رضایی معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: این اراضی بنابر بازدیدهای میدانی ما شناسایی می‌شوند و با توجه به همکاری ادارات ثبت در ماه‌های اخیر میزان اخذ سندهای ما با رشد قابل توجهی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه استان ایلام با بیشترین میزان اخذ سند در رتبه اول قرار دارد ادامه داد: البرز و اصفهان در رتبه‌های بعدی هستند. جلسات مشترکی در استان‌ها با حضور مدیران اداره ثبت اسناد و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها برگزار شده که امیدواریم همراهی بیشتر دستگاه‌های اجرایی را در پی‌داشته باشد.

وی یادآور شد: قسمتی از این اراضی از دستور کار خارج شده، متعلق به نیروهای مسلح بوده که بخشی از آن در جهت رفع مشکل مسکن پرسنل نیروهای مسلح و ۵۰ درصد آن هم از اراضی توافق شده در اختیار مردم قرار داده می‌شود البته از این نوع توافقات زیاد داریم که عمدتاً مربوط به پادگان‌های داخل شهرها و اراضی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی هستند.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به برگزاری مزایده سراسر املاک و اراضی سازمان در راستای مولد سازی دارایی‌ها، اظهار داشت: تمامی تلاش‌ سازمان ملی زمین و مسکن معطوف به اجرای برنامه ابلاغی دولت در راستای تامین مسکن و کمک به خدمات سایت‌های مسکونی است.

به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن، رضایی در پایان گفت: ۶۰ هزار هکتار زمین هم در راستای ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن از زمین‌هایی که منابع طبیعی احصا شده که براساس موقعیت و توپوگرافی و به‌تناسب توسعه شهری به محدوده شهرها الحاق و در اختیار پروژه های مسکونی قرار گرفته است.