شناسهٔ خبر: 124631 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اعطای تسهیلات اجاره مسکن به بیش از ۱۶ هزار مستاجر قمی

روح الله حسینی معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی قم معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: از زمان شروع طرح وام کمک ودیعه مسکن در مجموع سه فاز از بین ۸۰ هزار ثبت نام کننده به ۱۶ هزار و ۵۰۰ متقاضی و مستاجر قمی، تسهیلات اعطا شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت را و شهرسازی (قم)، سید روح الله حسینی معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی قم اظهار کرد: از سال ۹۹ ثبت نام وام کمک ودیعه مسکن در کشور براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و در راستای حمایت از مستاجران آغاز شد.

وی افزود: در فاز سوم این طرح که از خرداد سال جاری آغاز شده است ۲۳۹۶۴ متقاضی تاکنون در سامانه موفق به نام نویسی شده اند.

حسینی توضیح داد: از تعداد کل ثبت نام کنندگان این فاز، ۷۹۲۸ متقاضی واجد شرایط شناخته شده اند و  ۵۱۶۸ درخواست نیز در مرحله تعیین شعبه و معرفی به بانک است.

به گفته معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی قم تا کنون ۵۵۱۴  فقره تسهیلات کمک ودیعه مسکن در فاز سوم به متقاضیان اعطا شده است

حسینی در خصوص ثبت نام های دوره های قبل توضیح داد: در سال گذشته در دو نوبت فاز یک و فاز دوم ثبت نام انجام شد که در فاز یک بیش از شش هزار و در فاز دو حدود پنج هزار فقره وام تسهیلات کمک ودیعه مستاجرین از سوی بانک های عامل به متقاضیان اعطا شد.

وی در پایان گفت: در مجموع تمامی فازها، درخواست ۴۶۹۷۶ متقاضی برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن به دلایل مختلف رد شده است.