شناسهٔ خبر: 124814 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان:

سیلاب ۴ محور اصلی و روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان را مسدود کرد

سیلاب مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان از مسدود شدن محور اصلی کنارک_کهیر ، محور های روستایی پارک_پیرسهراب و چاهان _زرآباد و همچنین محور مرزی ریمدان در جنوب این استان بر اثر بارندگی ۲۸ دیماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از ایرانشهر،جلال الدین قادری اظهار کرد:بر اثر بارندگی های ۲۸ دیماه ۴ محور اصلی،روستایی و مرزی در جنوب استان مسدود شد.

وی با بیان اینکه ۵۰ گشت راهداری در قالب ۳۴۰ نیروی راهدار و با ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در محور های جنوب استان در آماده باش کامل هستند،افزود:پس از بارندگی های اخیر با تلاش نیروهای های راهداری ریزش برداری در محورهای جنوب استان انجام و از انسداد محور جلوگیری به عمل آمده است.

قادری تصریح کرد:هم اکنون به جز ۴ محور ذکر شده سایر راه های ارتباطی اصلی،فرعی و روستایی باز است و تردد در آنها جریان دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان با بیان خسارات ناشی از سیل و طغیان رودخانه های محلی در محور های جنوب استان گفت:میزان خسارت اولیه به زیرساخت راه های ارتباطی جنوب استان تا کنون ۸۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی خاطر نشان کرد:هم استانی های عزیز می‌ توانند از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه های جنوب استان مطلع شوند.